Квартира в новобудові чи вторинне житло: що обрати

Квартира в новобудові чи вторинка

Дуже часто при покупці квартири люди задають питання, що краще — новобудова або вторинка. Розглянемо переваги і недоліки новобудов і порівняємо їх з вторинним житлом. Постараємося оцінити переваги покупців нерухомості в Україні і вибрати найбільш правильний варіант для покупки в 2018 році. Отже, що краще — новобуд або вторинний ринок.

Відразу обмовимося, що вибір новобудови або вторинного ринку — це дуже індивідуально. Плюси і мінуси є скрізь, а ви вже повинні самі визначитися, що саме для вас важливо і має значення. У будь-якому випадку, і квартири в новобудові і вторинка — це хороший вибір і обидва напрямки привабливі для покупки. Але є ще й третій тип нерухомості. Це новобуд, який недавно став вторічкой. Ми розповімо, чому це одне з кращих пропозицій на ринку, а вибір зробите ви. Тому, якщо вас зацікавили новобудови Київської області чи якоїсь іншої, цю статтю вам необхідно прочитати.

Переваги і недоліки новобуду та вторинки

Квартира в новобудові чи вторинне житло

Юридичні документи

При інвестуванні в новобудову ви купуєте документ, за яким маєте право отримати квартиру після здачі будинку в експлуатацію. Це не право власності, це просто папір, що ви заплатили гроші і можете отримати квартиру. А можете її і не отримати. Тут все тримається виключно на довірі до забудовника і його обіцянки передати вам квартиру після здачі будинку.

Вибравши несумлінного забудовника, можна заплатити гроші і не отримати в результаті квартиру. Так іноді буває — криза завадила, забудовник збанкрутів, будинок закінчили, але не ввели в експлуатацію — все це ми часто чуємо і бачимо на екранах телевізійних новин. Ризики пов’язані з грошовими проблемами забудовника, з конкурентами, з чинною владою або її зміною.

Ви можете подивитися історію побудованих забудовником будинків, але передбачити майбутнє в точності ви не можете. Навіть самий надійний забудовник і найнадійніша фірма може збанкрутувати, і ви нічого не зможете з цим зробити. Прикладів в Україні тисячі.

Ви не купуєте квартиру у забудовника, ви купуєте право її отримати після того, як будинок добудують. Але як ми бачимо, це може і не статися. У цьому полягає велика різниця покупки новобудови і квартири на вторинному ринку. На вторинному ринку ви купуєте квартиру і відразу отримуєте на неї право власності, а не обіцянки від забудовника добудувати будинок.

Ризики при купівлі вторинного житла і новобудові

Головний ризик при покупці квартири в новобудові — це несумлінний забудовник, його шахрайство і банкрутство. Можна скільки завгодно наймати юристів і перевіряти документи на землю, комунікації, умови будівництва та інше, але якщо забудовник надумає зробити банкрутом фірму і згорнути будівництво через своїх внутрішніх проблем, то ніякі документи не врятують — ви втратите всі свої гроші. Імовірність при такому результаті близька до 100%.

При покупці вторинної нерухомості ризики значно більш прогнозовані. Якщо при покупці в новобудові ми не можемо ніяк передбачити, як поведе себе забудовник і не збанкрутує він, то на вторинному ринку юрист може оцінити всі ризики і підібрати надійну квартиру. При покупці надійної квартири вас ніхто не виселить, і ви відразу отримуєте право власності, а не обіцянки.

Вкладати гроші у вторинну нерухомість значно більш надійно за умови, що ви купували з юристом і перевіряли документи, а не через ріелторів, які тільки обіцяють це зробити. На роботу ріелтором йдуть колишні вчительки і продавці з ринку. Вони не перевіряють документи, а просто допомагають підібрати квартиру, тому покупка вторинки через ріелтора буде як і покупка новобудови — може все закінчитися добре, а може і ні. Тому купуйте вторинку з юристом і проблем не буде.

Час до заселення в квартиру

У квартиру на вторинному ринку ви зможете заселитися в деяких випадках на наступний день після операції, але зазвичай дається додатково місяць після оформлення покупки на виселення колишніх мешканців. Разом від 1 до 30 днів і ви зможете заїхати в нову квартиру і відразу починати робити ремонт.

До недоліків новобудов слід віднести тривалий термін між оплатою житла та вселенням в квартиру. Якщо ви інвестуєте в покупку квартири на етапі початку будівництва будинку, то вселитися в неї зможете тільки через 2-3 роки. І це в кращому випадку.

Іноді забудовник не встигає здати будинок в узгоджені терміни, іноді виникають проблеми з фінансуванням процесу будівництва або затримки введення в експлуатацію вже готового будинку. Це може затягнутися і на 10 років. Але в 80% випадків, коли все рухається добре, від моменту покупки до заселення пройде 2-3 роки.

Ціна квартири і очікування

Ціна покупки новобудови і вторинного житла — параметр досить складний, тому що порівнюють зазвичай абсолютно різні будинки з різним розташуванням. Якщо розглядати інвестування на початковому етапі будівництва в новобудову і покупку вторинної нерухомості, то так, звичайно новобудова буде на 30% дешевше. Але потрібно враховувати, що чекати, поки ви зможете в неї заселитися, доведеться 2-3 роки з ризиком взагалі втратити квартиру через проблеми із забудовником.

А ці 2-3 роки потрібно, десь жити. Добре, якщо квартира, в якій ви зараз живете, у власності та вам не потрібно платити за оренду. Але якщо квартиру ви орендуєте, то помножимо 200 доларів за місяць на кількість часу очікування. Виходить близько 7200 доларів за 3 роки. Додайте їх до ціни новобудови, тому що при покупці вторинної нерухомості ви б їх не переплачували. У підсумку виходить, що новобудова вигідна не у всіх випадках.

Ціна новобудови і вторинної нерухомості

Якщо порівнювати ціну в добудованої і введеної в експлуатацію новобудові з уже зробленим ремонтом і вторинною нерухомістю з однотипним ремонтом, то вторинна нерухомість виявиться дешевше. Це можна порівняти з покупкою машини однакової моделі. В одному випадку ви купуєте нову в автосалоні за 100% вартості, а в іншому ви купуєте б\у вже за 80% від ціни. Ситуація з квартирами приблизно така ж.

Гроші, вкладені в ремонт в новобудові, ніколи не повернуться назад в повному обсязі. Всі роблять ремонт тільки під себе і новий мешканець зазвичай щось хоче переробити і змінити. Тому вартість ремонту при продажі квартири зазвичай оцінюється в кращому випадку в 50% від реальної його вартості. У підсумку, якщо купувати новобудову 5-7 років після здачі зі зробленим ремонтом, то ви економите значну суму і отримуєте всі плюси новобудови і вторинного житла.

Як порівняти ціну новобудови і вторинної нерухомості

Потрібно оцінювати вартість часу очікування, вартість самої квартири і додати вартість ремонту. Якщо скласти ці параметри, ви отримаєте підсумкову вартість квартири і самі зрозумієте, що вам буде вигідніше і дешевше.

Вкладені в новобудову гроші — це інвестиція і тимчасово на 2-3 роки заморожені кошти. За ці 3 роки їх можна було покласти в банк під відсотки або скористатися ще якимось способом для примноження. Але навіть візьмемо ціна квартири плюс вартість ремонту. Складемо ці два параметри у вторинному ринку та у новобудови і ви відразу зрозумієте, що вам буде вигідніше.

Припустимо, новобудова коштує 30 тисяч доларів за квартиру. Її потрібно чекати ще 3 роки і півроку мінімум робити ремонт. Ремонт обійдеться тисяч в 15 доларів. В сумі 45 тисяч доларів, 3 роки очікувань і можливі ризики через забудовника і затримки здачі будинку.

У другому варіанті є вторинка в сусідньому будинку за 40 тисяч. Будинок зданий і зроблений ремонт, але вам не подобаються там тільки колір шпалер і плитка у ванній. Здається, що цей варіант дорожче аж на 10 тисяч, але на переробки та ремонт ви витратите 2 тисячі доларів. У сумі виходить 42 тисячі, і заселятися можна через місяць. Ризики по документам є, але якщо ви скористалися допомогою юриста при покупці квартири, то вони зведені до мінімуму і їх на порядок менше, ніж при покупці в новобудові.

У підсумку потрібно вважати вартість в кожному конкретному варіанті окремо і не дивитися на голу ціну квартири. У нашому розглянутому варіанті значно вигідніше купити вторинку. У деяких випадках може бути дешевше квартиру в новобудові. Але у скільки оцінювати вартість очікування здачі будинку і можливі ризики? Тут ви повинні відповісти самі на це питання. Нам здається, що можливість втратити всі гроші і час очікування коштують дорого.

Ремонт в квартири в новобудові і в старому будинку

Квартири в нових будинках зазвичай здаються без внутрішньої обробки. Стіни, підлоги, стелі, двері, сантехніка, електрика — все це доведеться робити самостійно з 0 і витратити на це чималі гроші і час. Іноді це може затягнутися на кілька місяців. На відміну від вторинної нерухомості просто косметичним тут ремонтом не відбутися. Потрібні капітальні вкладення грошей.

Косметичний ремонт у вторинній нерухомості обійдеться 2-5 тисяч доларів. Цього вистачить на: переклеїти шпалери, вставити нові вікна, постелити новий лінолеум, плінтуса, натягнути стелі, поміняти двері і тому подібні роботи. Вийде повне перетворення зовнішнього вигляду в 2к квартирі.

На ремонт в новобудові, квартири такої ж площі, знадобиться в 2 рази більше грошей, тому що ремонт буде вже не косметичний, а капітальний. Потрібно буде з нуля робити електрику, сантехніку з розводкою труб, стяжку підлоги і т.д. Потрібно буде робити все. На це піде приблизно 10-15 тисяч доларів на 2к квартиру. Ремонт в новобудові коштує завжди дорожче через більшої кількості робіт.

Де вибрати квартиру — в новобудові або вторинному ринку

 

Інфраструктура новобудов і старих будинків

 

Інфраструктура у вторинної нерухомості практично завжди виграє у новобудов. Старі будинки побудовані в давно обжитих кварталах і мають поблизу все необхідне для життя. Поруч будуть парки, магазини, супермаркети, школи і дитячі сади. Все, що потрібно для комфортного життя, буде знаходитися в 10-15 хвилинах.

З новобудовами це не завжди так. Якщо будинок побудований на новій нарізці землі і не вписаний між будинками зі старого кварталу, то проблем з інфраструктурою перші роки не уникнути. Забудовники завжди обіцяють облагородити територію, побудувати школу, дитячий сад і супермаркет, але на це йде років по 10 і перший час вам доведеться миритися з недоліком деяких об’єктів поблизу та жити в кам’яних джунглях.

 

Парковка

 

У новобудов великий плюс те, що є підземний паркінг або місце на території для машини. Але в цьому ж моменті і укладено великий мінус. Через те, що мешканці будинку, де ви купите квартиру, будуть одного соціального шару, то машина буде в кожній квартирі. Через це місць на парковці для всіх точно не вистачить, а викупити місце для особистого користування в паркінгу коштує від 10 до 20 тисяч доларів.

Під вторинної нерухомості таких проблем немає. Поруч живуть і бабусі і бідніші верстви населення, у яких просто немає машини, і ви завжди зможете знайти місце для парковки біля свого будинку днем. А вночі можна ставити машину на нічну стоянку за 500 гривень в місяць.

Може, ви знайдете таку ж парковку поруч з новобудовою, але навіть дворові проїзди у новобудов зазвичай більш вузькі, ніж у старих будинків і автомобілістам це не завжди комфортно. Сучасна забудова схожа більше на автомобільний пекло. Дворові проїзди дуже вузькі і заставлені великою кількістю машин. Все через дуже високу ціну паркінгу. А ставити машину десь же потрібно, ось і заставлені всі дворові проїзди в новобудовах машинами.

 

Сусіди

 

Сусіди в новобудовах і в старих будинках у вас будуть різні. Якщо в новобудові квартири купують люди приблизно одного соціального шару, ті, у кого вистачило грошей на квартиру саме в цьому будинку, то у вторинній нерухомості сусідами виявляються абсолютно різні люди. По сусідах не можна однозначно сказати, де буде краще, тому що в старому будинку поруч може бути тиха бабуся, а в новому будинку це буде нахабний сусід.

Цей пункт залежить від конкретного будинку і конкретних людей. Хто краще — алкоголік в старому будинку або люблячий вечірки молодий студент в новобудові? Що то, що інше сусідство вам не сподобається. Але плюс старого будинку, що з великою ймовірністю ви зможете познайомитися з усіма вашими сусідами ще до покупки квартири. У новобудові ви цієї можливості позбавлені і навіть не уявляєте, хто буде жити поруч з вами.

 

Звукоізоляція

 

У сучасних новобудовах, де використано монолітне будівництво, в деяких будинках є проблеми зі звукоізоляцією. У старих будинках ця проблема була не так помітна. Зараз навіть роблять додаткову обробку стін звукопоглинальними матеріалами, щоб не чути сусідів.

Перед покупкою квартири в новобудові і перед наступним ремонтом варто уточнити цей момент, щоб потім не чути кожну розмову сусідів. І враховувати, що додаткова звукоізоляція теж коштує грошей 1-2 тисячі доларів.

 

Переваги новобудов

 

У новобудов багато переваг:

  1. Нова квартира і в ній ніхто не жив.
  2. Облагороджена прибудинкова територія
  3. нові комунікації
  4. Сучасні вільні планування з можливістю змінити конфігурацію приміщення на свій смак.
  5. Безшумні швидкісні ліфти з автономним живленням
  6. Високі стелі
  7. Горизонтальна розводка опалення, що дозволить регулювати надходження тепла в кожну квартиру і оплачувати його за індивідуальним лічильником.
  8. Чому новобудови популярнішим вторинної нерухомості
  9. Є така думка, що новобудови більш популярні, ніж вторинна нерухомість, але це не завжди так. У деяких випадках переваги новобудов просто переважують їх недоліки для деяких людей. Але ще один важливий факт — це комісія ріелторів. На вторинному ринку комісію платить покупець квартири.

Багато людей просто не хочуть зв’язуватися з посередниками і переплачувати їм за непотрібні послуги. Підбір квартири на вторинному ринку через ріелтора коштує кілька тисяч доларів.

На ринку новобудов діє партнерська програма забудовників. Для покупця все інформаційні послуги безкоштовні. За інформацію для майбутніх клієнтів платять самі забудовники, тому для кінцевого покупця ціна не змінюється. Послуги агентств нерухомості спочатку закладені в маркетинг і просування забудовника ще перед початком будівництва.

Тому новобудову можна шукати за допомогою кого-небудь, а вторинну нерухомість краще шукати без ріелтора, тому що виходить переплата на рівному місці. А навіщо втрачати гроші, якщо можна купити самостійно, або скористатися допомогою юриста з нерухомості і бути впевненим в результаті.

Недоліки новобудови

  1. Будівельний шум сусідів в новобудові. Навіть зробивши швидко ремонт і оселившись в нову квартиру, ви ще близько 5 років не зможете спати спокійно, бо ремонти в інших квартирах будуть робити ваші сусіди зверху, знизу і за сусідньою стіною. І не всі вони зацікавлені зробити ремонт швидко. У кого-то немає на це грошей, хтось вирішив перепродати квартиру і буде довго шукати покупця. Це може тривати досить тривалий час. Постійний будівельний шум, пил, навантаження і вивантаження будматеріалів — все це довго ще буде заважати вашій спокійного життя. Маленькі діти, робота вдома, похилий вік слабо сумісні з квартирою в новобудові відразу після здачі будинку. Постійний шум перфоратора і ремонти у сусідів жити спокійно не дадуть мінімум перші років 5 після здачі новобудови.
  2. Усадка будинку. Новий будинок в перші роки може дати усадку. Зробивши в квартирі ремонт, ви можете незабаром побачити свіжі тріщини на стінах або стелі, які знову доведеться ремонтувати. Таке теж буває. Тому багато мешканців навмисно не поспішають робити ремонт у новій квартирі. Вони вважають за краще почекати пару років і тільки потім приступають до робіт з оздоблення своєї квартири. Старий будинок вже давно дав усадку і можна робити ремонт в будь-який момент.

Купівля вторинного житла

 

Переваги вторинки

 

Вторинне житло ви купуєте в готовому вигляді. Його можна оглянути, помацати. Тут немає ризиків несвоєчасної здачі будинку в експлуатацію і шахрайства з боку забудовника. Менше ризиків заплатити гроші і залишитися без квартири. Ви можете заздалегідь оцінити квартиру, стан під’їзду та прибудинкової території, а також познайомитися з майбутніми сусідами.

Дуже багата інфраструктура навколо і немає відчуття кам’яних джунглів. Ви можете в’їхати в куплену квартиру відразу ж після покупки і жити в ній. Ремонти сусіди, звичайно, теж можуть робити, і може бути шум, але його не порівняти з постійним ремонтом протягом 5 років у всіх сусідів по будинку. З перших моментів жити в квартирі буде комфортно і ніхто не буде вам заважати перфоратором.

 

Недоліки вторинного житла

 

  1. Не можна змінити планування. Ви не зможете нічого змінити в плануванні квартири при купівлі вторинного житла. Не можна збільшити площу кухні за рахунок прихожей, прибрати стіну або збільшити кімнату. Будь-яка перепланування повинна пройти численні етапи погоджень, і не завжди можлива.
  2. Старі труби і електропроводка. Електропроводка в старих будинках не розрахована на сучасні навантаження. Труби та комунікації в будинку не ремонтувалися десятки років і вимагають постійної уваги. Однак не все так погано — на бойлери, плити та інші потужні електроприлади можна просто завести окремий кабель від щитка. Це коштує недорого і прибирає безліч проблем, а включити зарядку від телефону або лампочку можна в будь-яку розетку. Сантехніка, якщо все працює справно і не потребує ремонту, теж зможе прожити деякий час. Під вторинної нерухомості потрібно дивитися за обставинами — виробився чи ресурс або ще немає. Якщо немає, то з заміною можна почекати і заощадити гроші. Може так квартиру і продасте в майбутньому, і все буде нормально.
  3. Маленька кухня в старих будинках. Маленька кухня, незручна передпокій, низькі стелі, прохідні кімнати, суміжний санвузол — все це не додає привабливості квартирах в старих будинках. Але старі будинки бувають різні. Буває вторинка з відмінним плануванням кухні і кімнат. Потрібно вибирати і дивитися в кожному конкретному випадку.
  4. Вторинний ринок в хрущовці. Хрущовські п’ятиповерхівки 60-х років будівництва повністю виробили свій ресурс. Скільки ще можуть простояти такі будинки, ніхто толком не знає. Ремонтувати і реставрувати такі будинки ніхто не буде найближчим часом, тому квартири в них стрімко падають в ціні. Це варто враховувати, особливо при покупці квартири для проживання на тривалу перспективу.

Які чинники впливають на вартість квартири в новобудові і на вторинному ринку

 

Район розташування будинку

 

Район, в якому розташований будинок, може бути дорогим і престижним. Але є райони, житло в яких коштує дешевше і значно дешевше. Ціна квартири в залежності від району може відрізнятися в рази. Потрібно порівнювати квартири в новобудові і на вторинному ринку в однаковому районі.

 

Мікрорайон

 

У кожному районі є вулиці або цілі квартали, де житло користується підвищеним попитом. Деякі будинки, навпаки, мають недобру славу і квартири в них продаються з працею і значно дешевше, ніж аналоги на сусідніх вулицях. Це теж потрібно враховувати при виборі квартири.

 

Транспортна розв’язка і інфраструктура

 

Наявність гарної транспортної розв’39;язки поблизу будинку. Ринки, супермаркети, магазини, дитсадок, школа, поліклініка, стадіон, кінотеатр — все це збільшує вартість квартири.

 

Прилегла територія біля будинку

 

Можливість вільно під’їхати до будинку і припаркувати машину, хороше освітлення прилеглої території, наявність дитячого майданчика, закритий двір з охороною, парк або сквер із зеленою зоною для прогулянок — все це також істотно впливає на ціну.

 

Якість будинку

 

Вік будинку, матеріал споруди зовнішніх стін і перекриттів, наявність вантажного ліфта, стан під’їзду, сходової клітки, комунікацій, наявність охорони або консьєржа істотно впливають на ціну квартири. Воно може бути однаковим і у новобудови і у вторинки.

 

Характеристика квартири

 

Сюди можна віднести площу кухні, ванної кімнати, наявність підсобних приміщень, балконів, лоджій, висота стель.

 

Вид з вікна

 

Вид з вікна — дуже важливий фактор, що впливає на вартість квартири при покупці. Якщо з вікон вашого будинку відкривається вид на море, озеро або парк, то вартість такої квартири зростає дуже суттєво.

І навпаки, якщо вікна квартири дивляться на стіну сусіднього будинку, заправку, автостоянку, сміттєзвалище, кладовище або жваву транспортну магістраль, то така квартира значно втрачає свою цінність.

Якщо перед будинком пустир, то весь пейзаж може зіпсувати якась будівництво, яка з’явиться пізніше. При покупці новобудови потрібно враховувати цей параметр і заздалегідь ознайомитися з планом забудови в майбутньому. У вторинної нерухомості такі моменти трапляються рідше, тому що в більшості випадків все навколо вже забудовано.

 

Поверх розташування квартири

 

Квартира на першому або останньому поверсі коштує дешевше, ніж така ж квартира на середньому поверсі. Часто в новобудовах перший поверх продають дешевше квартир на більш високих поверхах.

Недоліки першого поверху — це шум плескають двері під’їзду, працюючого ліфта, велика кількість людей, постійно снують туди-сюди, постійний бруд на сходовій клітці, пил і шум з вулиці, запахи сміттєпроводу, необхідність ставити решітки на вікна для безпеки і щільні штори від сторонніх очей. Квартири на перших поверхах — найхолодніші в будинку. Вони найменше підходять для комфортної та спокійного життя.

Недоліки останнього поверху — це проблеми з протікає дахом і горищем, необхідність мати гарне здоров’я, щоб ходити пішки при поломці ліфта, іноді поганий напір води в трубах. Часто доводиться ставити решітки на вікна останнього поверху, щоб захистити квартиру від злодіїв-альпіністів.

 

Перепланування в квартирі

 

Якщо в квартирі є перепланування і вона належним чином не узаконена, то така проблема може в подальшому лягти на ваші плечі. Перед покупкою потрібно взяти технічний паспорт квартири і уважно звірити його з самої квартирою. Якщо є розбіжності, то таку квартиру купувати не варто.

Узаконити перепланування — це дуже витратна за вартістю і часу захід. До того ж, не всяку перепланування можна узаконити. При покупці квартири в новобудові іноді можна зробити перепланування до введення будинку в експлуатацію, якщо узгодити її ще на етапі будівництва. Це буде коштувати дешевше.

 

Ремонт в квартирі

 

Наявність ремонту в квартирі збільшує її вартість. Якщо ремонт свіжий, то він може підвищити вартість самої квартири на 30-40 відсотків від ціни такого ремонту. Наприклад, якщо аналогічна квартира без ремонту коштує 40 тисяч, а ремонт зроблений на 10 тисяч, то ціна такої квартири може бути 43-44 тисячі.

Купити квартиру з готовим ремонтом вигідніше, ніж робити все самостійно. При цьому ви скоротите час до вселення в квартиру, не будете мати проблем з майстрами та необхідністю контролювати якість їх роботи. Збережіть нерви і здоров’я.

Якщо ж стоїть завдання зробити ремонт на свій смак, то потрібно купувати квартиру без ремонту за мінімальну ціну і все в ній робити самому. Тоді підходить і новобудова і убита вторинка. В результаті все одно робите ремонт на свій смак з нуля.

 

Вільний продаж квартири

 

Іноді мешканці виїжджають з квартири, вивозять меблі та виписуються до моменту продажу. Їм не потрібно шукати альтернативу або розмін, у них є інше житло. У цій ситуації вартість квартири може бути вище, ніж аналогічні варіанти, коли господарі продовжують проживати в квартирі аж до моменту переїзду.

 

Коли новобудова стає вторічкой

 

Кращим рішенням буде купити квартиру в добудованій і зданій новобудові через 5-10 років після здачі. Це новобудова, яка стає вторічкой. В цьому випадку ви отримуєте всі переваги новобудови і додаєте їх з перевагами вторинки, і все це за адекватною ціною. Немає переплати за свіжий ремонт — ціна квартири буде не такою високою. Основні переваги такого рішення:

  1. Будинок уже обжитий і сусіди не роблять посилено ремонти
  2. інфраструктура налагоджена
  3. Немає ризиків із забудовником і документами
  4. Ціна квартири адекватна ринку

Новий будинок і нові комунікації

Основний ремонт у квартирі вже зроблений, вам залишиться тільки косметика. У підсумку це одне з найкращих рішень на ринку нерухомості, але в деяких випадках воно може бути дорожче за вартістю, тому що всі розуміють, що тут зібрані всі переваги і первинного і вторинного ринку нерухомості і недоліки зведені до мінімуму.

Висновки, яке житло краще — новобудова або вторинка

Під час написання даної статті ми не ставили перед собою мету схилити потенційного покупця до придбання якогось певного типу житла. Як вторинне житло, так і квартири в новобудові, мають свої переваги і недоліки. Проаналізувавши їх, правильно представивши для себе мету майбутньої покупки, а також перспективи на майбутнє — можна прийняти обдумане і зважене рішення. Що краще — новобудова або вторинка? Вибір повинні зробити ви самі.

Ми постаралися описати основні відмінності новобудов і вторинного ринку — що у них однаково, а що відрізняється. Але все ж основна відмінність — це документи і до них потрібно поставитися уважніше всього. У новобудові ви не можете їх контролювати і ніяк не можете вплинути на результат — залишається тільки вірити забудовнику. На вторинному ринку ви можете самі все перевірити і за допомогою юриста бути впевненими в результаті.

Як на первинному, так і на вторинному ринку є гідні пропозиції і забудовники. Потрібно просто уважно поставитися до вибору і не робити необдуманих рішень. Щасти вам покупки.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: