Вирощування каченят: годування та догляд

Домашня птиця: догляд та годування каченят

Якщо порівнювати з іншою домашньою птицею — бройлерів, індиками, курами-несучкам — водоплавна птиця щодо невимоглива до умов утримання і годівлі.

Але це не означає, що вирощування каченят повинно бути аби яким, адже тільки чітке дотримання санітарних і профілактичних норм, рекомендацій по годівлі та утримання може гарантувати успіх. Тому, якщо у вас ще немає сарйчику для домашної птиці, необхідно його побудувати. Якщо ж не має необхідного інструменту, його можна придбати на сайті Tehno Stil, він повинен бути у кожного господаря.

Отже, пропонуємо поговорити про умови утримання цієї маленької домашньої птиці, про те, чим і як годувати каченят, чим і коли пропоюємо каченят в якості профілактики захворювань, а також про те, чого каченята не люблять.

Що каченята не їдять та чого не люблять

Що каченятам дозволено, що ні

    Сухих злаків. Ячмінь бажано замочувати на добу в теплій воді.

    Безводдя. Якими б якісними не були корми для каченят, а без вільного доступу до води водоплавна птиця не може нормально розвиватися.

    Перегріву. Каченята — дуже стійкі товариші. Дорослі особини здатні витримувати температуру до -110 градусів, чого в принципі на Землі не буває. Звичайно, маленькі каченята такою витривалістю не володіють, і особливо страшний їм перегрів на сонці. Тому при утриманні молодняку на дворі ОБОВ’ЯЗКОВО подбайте про наявність тіні — хоча б під кущем або деревом.

    Кліщів. Як і для курей, для каченят необхідна наявність піщано-зольних ванн. Птицю час від часу оглядають і при необхідності використовують інсектициди.

    Сусідів. Щоб уберегти птицю від зараження, не рекомендується утримувати каченят разом з птахом іншого віку і видів. Особливу загрозу становлять для каченят дикі перелітні птахи як джерело всіляких вірусних інфекцій.

    Догляд за каченятами

    Як доглядати за каченятами
    Найскладніші і важливі при утриманні каченят перші три тижні. Якщо говорити конкретно, то температура повітря перший 21 день повинна становити 24-28 градусів, освітлення — 20-22 години (після трьох тижнів — не менш 14), на 1 «квадрат» приміщення — не більше 25 голів.

Чим годувати каченят

Чим годувати каченят
В першу добу світло для каченят взагалі не вимикають, оскільки добові каченята часто не здатні самостійно споживати корм. Поять їх слабо-рожевим розчином марганцівки з піпетки, і насипають подрібнену суміш з круто зварених яєць і ячмінної або кукурудзяної каші на темний папір.

На другий день в корм для каченят можна додавати сир (на голову — до 5 г), а в каші — молоко.

Через тиждень годування каченят можна проводити зеленими мішанками, через 10 днів вводять варені коренеплоди, картоплю, подрібнену зелень.

При годуванні каченят дуже важливо не насипати кормів надмірно, щоб вони не скисали, і насипати в ємності-коритця: каченята люблять топтатися по ним лапками. Поїлки для каченят слід ставити подалі від годівниць, оскільки малята миють в них клювики, від корму, який не проковтнули.

Як часто годувати каченят

На перших порах — 6-8 разів на добу, з десятиденного віку — 4-5 разів, з тридцятиденного — 4 рази на добу.

А далі буде простіше, адже в корм молодняку з місячного віку можна додавати в мішанки ряску зі ставка, коренеплоди і овочі, бур’яни з городу, молочну сироватку, кухонні відходи, запарене зерно.

Дуже рекомендується у вологі мішанки додавати біологічно-активні речовини, або ж годувати спеціальними збалансованими комбікормами конкретно для водоплавної птиці.

Після 70 днів каченят тримати не доцільно, оскільки у них починається линяння, з’являються ості нових пір’я, видалити які після забою дуже складно. До того ж, в цей період качки худнуть.

Рейтинг
( 5 оценок, среднее 4.2 из 5 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: