Хочете мати качку, дізнайтесь, яка порода краща

Качок в основному вирощують на м’ясо, хоча є і яєчні, і м’ясо-яєчні породи. У присадибних господарствах розводять в основному качок м’ясних і м’ясо-яєчних порід.

Від однієї качки за весняно-літній період можна отримати до 100 яєць і виростити з них до 50 і більше каченят з кінцевою живою вагою близько 2 кг. При правильному веденні господарства та виборі порід, виробництво м’яса качок стає дуже вигідним, особливо за умови наявності невеликого водоймища поблизу присадибної або садової ділянки.
Качки менш вимогливі до температурних умов утримання, але при зниженні температури в приміщенні нижче 0С припиняють яйцекладку.

Найбільш поширені такі породи качок: пекінські, українські, мускусні і окремі кроси качок, отримані в результаті схрещування. Качок можна вирощувати і без водойми, але це потребує набагато більшої витрати кормів.

М’ЯСНІ ПОРОДИ КАЧОК

Пекінська

Пекінська качка

Найбільш поширена м’ясна порода. Виведена птахівниками Китаю понад 300 років тому. Пекінські качки витривалі, добре переносять сурові зими. В даний час близько 98% поголів’я в господарствах нашої країни становлять різні лінії і популяції пекінських качок. Птах має біле оперення з жовто-кремовим відтінком. Тулуб довгий, злегка піднесений. Жива вага дорослих качок — 2,7-3,5 кг, селезнів — 2,8-4 кг. Молодняк при вирощуванні на м’ясо в 50-55-дненному віці має живу вагу 2-2,5 кг.

Яйцекладку качки починають у віці 6-8 місяців і за 7-8 місяців зносять 80-120 яєць. Середня вага яйця — 85 г, забарвлення шкаралупи біла або жовтувата. Качки рідко висиджують яйця. Виводимість каченят в середньому становить 75%. Життєздатність молодняку і дорослої птиці хороша.

Двохлінійний крос «Черрі-Веллі». Качки цього кросу були завезені з Англії в 1971 році. Вони починают нестися у віці 6,5 місяців. За 7 місяців кладки від них отримують до 150 яєць. Каченята до 9-тижневого віку досягають живої ваги 3,0 кг. Масивні форми цього птаха особливо підкреслюються майже горизонтально поставленим тулубом.

Крос Х-П. Гібридна птиця-крос пекінських качок. Жива вага каченяти (кг) в 70-денному віці. Відрізняється високою продуктивністю і життєздатністю. Гібридні каченята на 49 день життя досягають живої ваги 3-3,4 кг при витратах корму 3 кг на 1 кг приросту, за 6 місяців несучості качки-несучки здатні знести до 100-120 яєць. Середня жива вага качок-несучок — 3,5-4 кг, селезнів — 3,8-4,8 кг.

Біла московська качка

Біла московська качка

Ця вітчизняна порода відрізняється високою яйценесучістю, життєздатністю, хорошою здатністю давати потомство. Високу несучість (більше 100 яєць) качки зберігають протягом двох років. Середня вага яйця 90 грамів. За типом статури птиці цієї породи схожі з пекінською. Оперення біле, блискуче, без жовтуватого відтінку.

Порода качок — Українська

Порода качок - Українська

Українські качки бувають трьох різновидів: сірі, білі і глинисті. Тулуб українських качок добре розвинений. Груднина широка, глибока, опукла. Качки добре плавають на водоймах. Жива вага селезнів — 3,5 кг, качок — 3 кг. Несучість — 120 штук на рік. Каченята швидко ростуть і до двох місяців досягають живої ваги більше 2 кг.

М’ЯСО-ЯЄЧНІ ПОРОДИ

Мускусні качки

Мускусна качка

Для любителів екзотичної птиці качки даної породи представляють особливий інтерес. Широке розповсюдження і товарне значення вони придбали в зв’язку з низьким вмістом жиру в тушці.

У мускусних качок голова видовжена, з опуклим чолом, навколо очей і біля основи дзьоба є рожево-червоні м’ясисті бородавки, які виділяють жир, з запахом мускусу. Через наявність цих бородавок мускусних качок в народі помилково називають «індокачки». Тулуб довгий, груди глибока, широка, спина опукла, ноги короткі, чорні, оперення чорне з зеленим відливом. Зустрічаються качки білі і рябі.

Батьківщиною мускусних качок є тропічні зони Південної та Центральної Америки. Дикі мускусні качки — лісові птихи. Вони добре літають і мало пов’язані з водою. Здатність добре літати збереглася і у домашніх мускусних качок, що викликає певні труднощами при їх розведенні: доводиться підрізати їм крила.

Ці птахи не крякають, на відміну від інших качок, видають шиплячий звук. Селезні і качки різко розрізняються по величині. Жива вага селезня — 5 кг, качки — 2,5 кг. Качки цієї породи несуть біля 80-100 яєць на рік, вага яйця — 75-80 г. Статева зрілість настає у віці 210-230 днів.

При схрещуванні мускусних селезнів з пекінським качками виходять гібриди — Муларди. Гібридні каченята мають високий забійний вихід напівпатраних тушок -84,6%, низький вміст жиру — 16%. Жива вага каченяти в 10 тижнів досягає 3 кг.

Мускусних каченят доцільно відгодовувати 70-71 днів, щоб отримати пісне ніжне соковите м’ясо тимного кольору з присмаком дичини. За складом воно не поступається м’ясу курчат-бройлерів.

Качки породи Хакі-Кемпбел

Качки породи Хакі-Кемпбел

Англійська порода качок хакі-Кемпбел володіє високою яйценоскостью. Це жвавий міцний птах, котрий добре відгодовується на водоймищах і заливних галявинах. Несучість за рік перевищує 150 яєць.

Жива вага селезнів становить 2,7 кг, качок — 2,0 кг. Каченята до 9-тижневого віку досягають живої ваги 1,5 кг.
Качки мають щільне, коричневого кольору (кольору хакі) оперення, більш світле на спині і крилах. У селезнів оперення голови, шиї і грудей коричневе з бронзовим відливом. Тулуб довгий, піднесений. Дзьоб темно зелений. Шия середньої довжини, прямо поставлена. Хвіст короткий, вузький. Ноги рожевого кольору, відставлені назад.

Дзеркальна порода

Дзеркальна порода качок

Ця вітчизняна порода качок отримана при схрещуванні пекінських качок з селезнем породи хакі-Кемпбел. Несучість качок дзеркальної породи становить 160-200 яєць на рік. Несуться вони в основному в березні-липні. Жива вага селезнів не перевищує 3,5 кг, качок — 3 кг, каченят в 9-тижневому віці — 2 кг.

Птах має довге, піднесений тулуб. Основне забарвлення оперення світло-коричнева. Пір’я на грудях світле, майже білі, також качки цієї породи бувають сіруватого, сріблястого та сливового кольорів, а у селезнів — голова вкрита коричнюватою або чорною облямівкою.

Каченята в добовому віці в залежності від статі мають різне забарвлення пуху: качечки — світло-коричневе; селезні — світло-сіре. Така особливість кольору пуху дає можливість розділяти їх в ранньому віці. На крилах селезнів і качок знаходиться темно-синє «дзеркало», за що порода і отримала свою назву.

ЯЄЧНІ ПОРОДИ

Індійські бігуни

Порода качок Індійські бігуни

Місцем походження качок цієї породи визнана західно-східна Азія і Малайський архіпелаг. Характерна особливість качок — майже вертикальна (пінгвіноподібна) постановка тулуба, високі ноги, довга тонкошия. Колір пір’я різний — може бути білий, а може бути коричневий, чорний і синій.

Качки починають яйцекладку в 5-місячному віці. Несучість за рік досягає 200 яєць, але качки-рекордсменки здатні нести 350 яєць на рік вагою 70-80 г кожне. Шкаралупа яйця біла, гладенька, якби воскова. За смаковими якостями яйця не відрізняються від курячих.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: