7 найпоширеніших міфи про кроликів

7 найпоширеніших міфи про кроликів

Кролики давно живуть поруч з людиною, а з недавніх часів стали дуже популярними домашніми вихованцями, міцно зайнявши своє місце в багатьох будинках в якості членів сімей. Однак до сих пір багато людей вважають, що це невибагливі істоти, щось на зразок золотих рибок — тихі, які не потребують спілкування, особливого догляду або великих витрат.

Реальність же полягає в тому, що кролики — вразливі тварини, досить складні в догляді, які потребують оптимальних умов утримання, збалансоване харчування, вакцинації та постійної уваги.

Якщо ви плануєте придбати пухнастого улюбленця для себе або свою дитину, не поспішайте приймати рішення навмання, прочитайте перш цю статтю, розвінчує сім найпоширеніших міфів про кроликів.

7 найпоширеніших міфи про кроликів

1. Утримувати кроликів дешево і просто
З одного боку, дійсно, кролики не потребують постійної уваги і вигулюванні на повідку, як собаки. Але все ж їх не можна розглядати як абсолютно невибагливих домашніх тварин, які не потребують зовсім ніякої турботи.

Прибирання лотка необхідна кожен день, а прибирання всього кролячого житла — мінімум один раз в тиждень. Кроликам пропонують призначений для них якісний корм, що складається зі свіжого сіна, поживних гранул, зелених і соковитих кормів.

Кролики мають досить делікатним здоров’ям, яке може бути піддано багатьох хвороб, про що любителю обов’язково потрібно знати.

2. Кролики не потребують регулярного відвідування ветеринара
Ще пару десятків років назад ці тварини вкрай рідко містилися в якості домашніх вихованців і не вимагали кваліфікованої допомоги протягом довгого часу.

Сьогодні це вже не екзотика — кролики все частіше живуть у сім’ях поруч з людиною. Термін життя пухнастих улюбленців становить 5-12 років, в залежності від породи та умов утримання і вони стають об’єктами регулярного ветеринарного обслуговування нарівні з кішками і собаками.

Для більш тривалої, здоровою і спокійного життя кроликів стерилізують або каструють, їм необхідні вакцинації, деякі з яких виробляють щороку, а інші — кожні півроку.

Іноді виникає необхідність в підрізання переросли зубів, які можуть травмувати слизову оболонку рота і перешкоджають нормальному харчуванню.

Це лише короткий перелік можливих причин звернення за кваліфікованою допомогою, що також вимагає витрат коштів і часу.

3. Кролику потрібно небагато місця
У дикій природі кролики живуть на просторих рівнинах, будучи постійно в русі, бігаючи і стрибаючи, пересуваючись на великі відстані. Це дозволяє їм добувати їжу, витрачати зайву енергію, тримати м’язи в тонусі.

Умов маленької клітки і невеликого вольєра недостатньо для повноцінного життя цих активних тварин. Представники будь-якої породи — від мініатюрного Нідерландського Карликового до величезного Фландрії потребують просторій клітці і вигулі, щоденних прогулянках по дому або саду.

4. Кроликів легко прогодувати — можна обійтися кухонними відходами
Корми для кроликів дійсно не з найдорожчих, але не потрібно думати, що варто придбати мішок гранульованого корму, і завдання виконане. І вже тим більше, неприпустимо годування обрізками овочів і хлібними корками — кролик повинен отримувати повноцінне харчування.

Цим тваринам, з особливим пристроєм апарату травлення, необхідний постійний, 24 години на добу, доступ до свіжого сіна, гілок або траві.

5. Кролям не потрібно багато уваги, вони щасливі самі по собі
Виключно цікаві і товариські тварини марніють на самоті, можуть захворіти і загинути від туги. Якщо у власника немає можливості проводити в компанії вихованця кілька годин в день, ідеальним виходом буде придбання ще одного кролика.

Варіант підселення морської свинки, швидше за все, буде невдалим, так як це абсолютно різні тварини з різними циклами сну і неспання, особливими вимогами до утримання, годівлі та догляду.

6. Кролики — бруднулі, від них йде неприємний запах
Якщо залишити лоток для посліду неприбраним протягом тижня, і від клітини, і від вихованця буде погано пахнути. Але ж нікому не спадає на думку прибирати за собакою чи кішкою раз в тиждень!

Неприємний запах — аж ніяк не проблема кролика, який є на рідкість охайним тваринам з відмінним нюхом. Якщо людині важко перебувати поруч з кролячим житлом, самому вихованцеві жити в неприбраній клітці — справжнє випробування.

7. Кролики м’які і пухнасті, абсолютно нешкідливі істоти
Улюблені вухаті вихованці чарівні — в більшості випадків вони ласкаві, добродушні і поступливі. Але, як і будь-яким іншим домашнім тваринам, їм необхідно звикнути до оточуючих людей і обстановці, щоб відчути себе в безпеці і розкрити найкращі риси свого характеру, а не бути змушеними демонструвати свої найгірші прояви в боротьбі за життя.

У ситуації стресу або сильного переляку кролик стане кусатися, дряпатися, бити ногами, вириватися з рук, навіть зі шкодою для свого здоров’я, і вже точно не думаючи про те, як не травмувати утримує його людини.

Щоб уникнути неприємної ситуації, важливо знати особливості спілкування кролика, способи правильного поводження з вихованцем і обов’язково пояснити ці тонкощі своїм дітям.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: