<

Екологічна документація: особливості розробки та функціональне призначення

Екологічна документація: особливості розробки та функціональне призначення

Законодавчі нормативи України про збереження екології зобов’язують всіх суб’єктів, які ведуть господарську діяльність, дотримуватися основних правил про безпеку навколишнього середовища. Основним показником є наявність спеціальних документів, які дозволяють розпоряджатися відходами та ресурсами. Якщо таких паперів немає, то це фактичне порушення чинного законодавства, яке загрожує організації суворими санкціями від контролюючих структур.

Важливо: покарання передбачено серйозне, аж до призупинення господарської діяльності. Взагалі за недотримання вимог екологічної безпеки, навмисне чи ненавмисне завдання шкоди навколишньому середовищу організація чи фізична особа несе відповідальність. Можливе впровадження цивільної, адміністративної чи навіть кримінальної справи.

С цього можна зробити висновок, що саме підприємець чи фізична особа має бути найбільш зацікавлена в дотриманні правил організації своєї роботи таким чином, аби не порушувати нормативи та закон.

Поняття екологічної безпеки

Так називається стан навколишнього середовища, який не загрожує природними катаклізмами. Це питання є одним із найбільш важливих в програмі розвитку країни і курується на державному рівні. Станом на сьогодні діють спеціальні нормативи і закони, які контролюють та керують процесами забезпечення безпеки екологічної ситуації.

Щоб зберігати поточний стан природного середовища, державою запроваджені правові, технічні, економічні заходи. Цей комплекс направлений на реалізацію та захист екологічних прав населення України.

Важливо: контроль над дотриманням регламенту відбувається на державному рівні.

Відповідно до діючого законодавства, установи, підприємства та організації в обов’язковому порядку повинні виконувати вимоги, продиктовані потребами екологічної безпеки. Здійснюється це шляхом розробки нормативної документації різного типу кожним суб’єктом господарювання. Зрозуміти призначення і важливість кожного регламентного бланку можливо, лише розглянувши їх детально.

Особливості екологічної документації

Вона представлена нормативними бланками різного призначення. Так, можна виділити:

  1. Проектну. Ця екологічна документація складається для оцінки впливу на природу різними організаціями в період структурних змін: будівництва, розширення, технічного переоснащення чи реконструкції. Мета: визначення актуальності планової господарчої діяльності, обґрунтування заходів розвитку організації щодо забезпечення мір безпеки екології.
  2. Нормативно-дозвільні документи. В цю категорію входять різні офіційні договори, висновки від виконавчих органів (центральних чи місцевих) згідно з діючими законодавчими нормативами, на основі яких здійснюється господарча діяльність. Перш за все до документації цього типу відносяться дозволи на розміщення промислових відходів, паспорти на місця видалення, висновки експертизи та ін.
  3. Внутрішньо-регламентна документація. Це бланки, самостійно затверджені суб’єктами господарювання. Вони повинні обов’язково бути в наявності на підприємстві, — ця вимога передбачена чинним законодавством. До цієї категорії входять різноманітні положення про контроль екологічного стану та безпеки, плани запобіжних заходів для збереження екологічної безпеки, протоколи порушень та акти перевірок, накази та облікова документація.

Важливо: необхідно розуміти, що відсутність будь-якого бланку екологічної документації розцінюється як порушення Закону. Тому обов’язково потрібно підготувати пакет дозволів та інших регламентних паперів ще на стадії планування господарчої діяльності, поновлювати їх згідно змінам в нормативних актах.

Специфіка розробки екологічної документації

Це поняття включає цілий комплекс операцій, направлених на отримання дозвільних бланків згідно з законодавчими нормативами в сфері охорони навколишнього середовища. Тобто розробка екодокументації — це збір пакета підготовчих паперів для безперешкодної господарчої діяльності в рамках діючого регламенту.

Однак сама процедура складання необхідних дозволів дуже специфічна. Вона потребує участі компетентних осіб, уповноважених видавати нормативні екодокументи. Справа в тому, що всі бланки ставляться на облік, їх видача контролюється на державному рівні. Видавати будь-які дозвільні документи мають право лише інженери з чинною ліцензією та достатнім рівнем професійної кваліфікації.

Є резон звернутися до ТОВ «Науково-виробничого підприємства «Агропроект України». Розробка екологічної документації є одним із напрямків роботи компанії. Також послуги включають аутсорсинг в питаннях, пов’язаних з охороною навколишнього середовища, сприяння отриманню дозвільних документів та надання стратегічної оцінки.

Источник: сайт ecoapu.com.ua


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: