Фунгіциди: плюси і мінуси використання

Фунгіцид: плюси та мінуси

Фунгіциди — це препарати, що застосовуються у боротьбі з хворобами рослин для знищення або пригнічення росту грибів та їхніх спор. А чи варто взагалі застосовувати фунгіциди?

Питання далеко не риторичне. Частина садівників і городників відноситься до подібного роду препаратів досить негативно і категорично відкидає їх використання на своїй ділянці, вважаючи, що вони завдають шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людини. Інші застосовують фунгіциди ударними дозами, намагаючись, щоб рослини були здоровими, а плоди мали товарний вигляд. І хто ж з них має рацію? Щоб розібратися в цьому питанні, слід розглянути всі плюси і мінуси використання фунгіцидів.

Всі виробники сільськогосподарської продукції застосовують ці препарати для систематичних профілактичних обробок різних культур, оберігаючи їх від зараження всілякими хворобами. Це світова практика — діяти на випередження. Аграрії і розробники засобів захисту рослин розуміють, що шкода від використання фунгіцидів гурт буде набагато меншим, ніж той, який може нанести врожаю раптово поширена хвороба.

Настільки величезна популярність фунгіцидів пояснюється цілою низкою їх переваг. Ці препарати:

  1. мають високу ефективність і широким спектром дії;
  2. діють дуже швидко;
  3. дозволяють за короткий термін обробляти велику кількість сільськогосподарських культур.

Фунгіцид для пшениці та ячменюЧи шкідливі вони? Як і будь-який лікарський препарат, наприклад, антибіотики. Кожен знає, що вони завдають шкоди здоров’ю, але відмовитися від них людство не готове. Інша справа, що прийом антибіотиків повинен бути не безконтрольним, а цілеспрямованим, тобто тільки при необхідності і за рекомендацією лікаря.

Це стосується і фунгіцидів. Їх потрібно використовувати тільки в тому випадку, коли це дійсно необхідно. Причому в строгому дозуванні, що відповідає тій, що вказана в інструкції. Рекомендації, прописані в ній, розроблені фахівцями-рослинникам, які прекрасно розбираються в питанні. Рекомендації в інструкції дано з таким розрахунком, щоб досягти максимального ефекту від використання препарату і при цьому завдати мінімальної шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людей. Нарівні з дозуванням слід витримувати і терміни очікування, не потрібно вживати плоди в їжу і використовувати їх для переробки до закінчення рекомендованого часу.

Ще один важливий момент. Що значить, коли радять використовувати фунгіциди в разі потреби? А як же це узгоджується з профілактикою? Все дуже просто. Кожен дачник або фермер знає, що його томати обов’язково піддадуться атаці фітофторою, а виноград — мілдью. І може назвати терміни, коли це станеться. Отже, необхідність у використанні препарату все одно виникне. Чи не краще обробити рослина заздалегідь, адже лікувати його буде набагато складніше, і дози хімічних препаратів для профілактики будуть потрібні зовсім інші, менш концентровані.

І потім: завжди можна вибрати найбільш щадний препарат, Нефітотоксичний. Хімічна промисловість не стоїть на місці і може запропонувати ефективні і практично безпечні засоби захисту сільськогосподарських культур і декоративних рослин.

Мінімальною токсичністю володіють препарати системної дії, так як у них невелика витрата. До того ж такі склади швидко всмоктуються всередину рослин і стають недоступними для тварин та людей. Що стосується фунгіцидів контактної дії, то частина з них теж має низьку токсичність (завдяки чому їх можна використовувати в будь-яких умовах).

Говорячи про фітотоксичності препарату, важливо пам’ятати наступне: несвоєчасне застосування і недотримання дозування можуть обернутися великими проблемами в подальшому. Якщо проводити обробку неправильно, то можна відразу забути про гарний урожай. До того ж бездумне використання веде до забруднення грунту. При дотриманні інструкції практично всі типи фунгіцидів будуть абсолютно безпечними для оброблюваних рослин. Протягом певного проміжку часу вони повністю руйнуються і не накопичуються в плодах і бульбах.

Велика частина цих препаратів не представляє ніякої небезпеки для здоров’я людей. Але при обприскуванні слід дотримуватися стандартних заходів захисту: надіти добре прилеглий одяг і взуття, маску і рукавички, не пити, не приймати їжу, не курити. Після закінчення робіт слід ретельно вимити руки і утилізувати упаковки від препарата.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: