<

Купірування (обрізання) вух у собак

Обрізання вух у собак

Порід собак сьогодні велика кількість, тому кожна людина може вибрати собі вихованця до душі. Крім любові і турботи, вихованця потрібно робити деякі оперативні втручання, наприклад, обрізання вух та хвоста. Купірування вух у собак вважається важливою процедурою для деяких видів тварин.

Щоб це не стало новиною для господаря, рекомендується уважно ознайомитися з даною методикою, зрозуміти, для чого вона робиться вихованцям, а також дізнатися вартість купірування. В основному, дана процедура проводиться у боксерів і догів, однак, іноді вона призначається і іншим породам. Здійснюється купірування вух у собак також за медичними показаннями, коли у тварини відбулися травми вушної раковини.

На що рекомендується звернути увагу при обрізанні вух

Щоб купірування вух у собак пройшло без ускладнень, а післяопераційний період не затягнувся, перед проведенням обрізання потрібно врахувати ряд правил:

Перше, на що обов’язково загострюється увага — вік купірування вух. Як правило, провести операцію можливо в перші 7 днів життя цуценяти, однак ветеринари радять проводити дану маніпуляцію в 4-6 тижнів життя тварини.

    1. Занадто рано проводити обрізку заборонено, так як в цей час на око важко визначити пропорцію собаки і її розміри. Крім того, в перші дні життя рекомендується провести важливі для здоров’я тварини щеплення. Однак і затягувати з обрізанням теж не варто, оскільки з часом у псів відбувається зміна хряща, та й вушна раковина здатна сильно змінитися — в такому випадку провести обрізання, як було задумано, вже не вийде.

    2. Також варто врахувати післяопераційний період тварини. Щоб собака себе не травмувала, їй рекомендується одягнути спеціальний комір, який не дозволить чесати вуха. Якщо собаці необхідні стоячі вуха, на них одягають спеціальні каркаси. Зазвичай післяопераційний період у собак після купірування вух проходить нормально, проте це залежить від породи тварини і його темпераменту.

    3. Не менш важливим вважається стан шва. Якщо у вихованця спостерігається неправильне загоєння вушної раковини, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, щоб вплинути на майбутню форму вуха, а також не позбавити пса нормального слуху.

Після проведення купірування вух у собак потрібно звернути увагу на те, як ветеринаром були накладені шви. Вони не повинні проходити крізь хрящ — нитки повинні бути видні тільки на краю шкіри, інакше це може привести до пошкодження слухового апарату. Щоб цього не сталося, слід вибирати хорошу ветеринарну клініку.

При правильній техніці купірування вух у собак за швами потрібно обов’язково стежити — знімають їх після закінчення тижня після проведеної операції. Зазвичай після зняття у пса може спостерігатися свербіж, тому потрібно допомогти вихованцеві стійко перенести даний симптом — в іншому випадку не до кінця загоєні вуха можуть почати кровоточити.

Судячи з багатьох відео, сьогодні обрізання проводиться не тільки у ветеринарній клініці, але і вдома, де тварина почувається більш спокійно і впевнено. Однак проводити процедуру краще в лікарні, так як це допоможе запобігти ускладненням, що виникають в ході обрізання. Наприклад, якщо у собаки в місці купірування крові вуха, доктор обробить їх спеціальним засобом, який крім зупинки крові, також проведе дезінфекцію.

Купірувати собаці вуха чи ні — всі «за» і «проти»

Якщо ви не знаєте, зважитися чи на проведення операції чи ні, варто ознайомитися з усіма «за» і «проти» обрізання. Дайте розберемося, варто робити цю процедуру чи ні.

Чому купірування необхідно

З давніх-давен собакам відрізали хвости, щоб тварина в міру дорослішання не стає шаленим. Мисливським собакам не так давно почали обрізати вуха, щоб при гонитві за твариною знизити ризик травмування.

Багато сучасні заводчики деяким породам проводять обрізання, щоб зовнішній вигляд вихованців був більш шляхетним, а також повністю відповідав стандартам породи, які були прийняті дуже давно.

Також обрізання у деяких порід захищає їх від багатьох захворювань, наприклад, отиту. Однак сучасні дослідження не змогли точно довести правдивість цього твердження.

Чому варто відмовитися від купірування

Лікарями було встановлено, що пси, яким провели обрізання, значно відстають у розвитку від своїх ровесників, адже господар позбавив їх комунікативних функцій емоційних індикаторів, які приховані в вухах.

У багатьох країнах вже діє закон про те, що вуха псам обрізати заборонено, їли тільки операція не була призначена тварині ветеринаром. У нашій країні операція поки дозволена, так як сучасні заводчики все одно будуть проводити її, щоб брати участь в закордонних виставках. Багато ветеринари намагаються захистити господарів псів від обрізання, запевняючи, що в цій процедурі немає ніякої необхідності. Та й вартість процедури купірування вух у собак сьогодні в рази вище, ніж 5 років тому — все це робиться для того, щоб люди перестали приводити собак на операцію. В середньому ціна купірування вух у собак становить $ 30. Ціна також залежить від породи і складності проведення обрізання.

Головна причина, по якій люди приймають рішення про купировании — солідність і краса домашньої тварини.

Протипоказання до обрізання

Будь-яке оперативне втручання має ряд протипоказань, які важливо врахувати, щоб уникнути проблем зі здоров’ям домашнього вихованця.

Проводити обрізання не слід, якщо у цуценяти спостерігаються яскраві відхилення в розвитку. Також погоджуватися на операцію не варто, якщо у тварини спостерігаються симптоми певної хвороби, при якій імунітет пса ослаблений.

Висока температура тіла у вихованця теж відноситься до протипоказань. Щоб тварина не хвилювалося, при проведенні обрізання господареві потрібно перебувати поруч.

Увага! Самостійно проводити маніпуляцію не слід, оскільки це призведе до небажаних наслідків для здоров’я. Обрізання здійснюється тільки в лікарні в стерильних умовах. Якщо у вихованця піде кров, потрібно лекало для купірування вух, якого не знайдеться в домашніх умовах.

Як слід підготувати пса перед майбутньою операцією

Для купірування вух у собак найкраще підійде вік 4-12 тижнів, коли вушні хрящі ще не затверділи. Особливо це стосується порід, яким потрібно обрізати вушну раковину занадто коротко — в такому випадку шви накласти не вийде.

Щоб вартість купірування була нижче, бажано проводити обрізання цуценятам відразу після пологів. У такому віці собаки ще мало емоційні, а також спокійні. В такий час ціна буде вдвічі менше, а операція пройде набагато швидше, про що можна ознайомитися в відео.

Якщо обрізання проводиться пізно, у собаки в місці купірування крові вуха, а також спостерігаються серйозні больові відчуття. У такому випадку знадобиться лекало для купірування вух у собак, яке стискає великі судини, що кровоточать найбільше.

Особливих способів підготовки тварини до хірургічного втручання немає, тому господарям перед майбутньою операцією готувати вихованця не знадобиться.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: