Навіщо потрібно обрізати дерева

Як правильно потрібно обрізати дерева

Для чого обрізають молоді плодові дерева. Які недоліки в будові крони спостерігаються при природному розвитку дерева. Всі ці та інші про нюанси обрізання дерев читайте у статті.

Молоді плодові дерева обрізають, щоб сформувати крону. При природному зростанні без втручання садівника крони багатьох дерев можуть придбати ряд недоліків: голінастість (оголеність гілок, погане обростання їх розгалуженнями такого порядку і плодовими гілочками і пов’язана з цим відносно мала товщина гілок при великій їх довжині), раннє ослаблення або загибель центрального провідника, легка ламкість розвилки, сильне загущення зайвою кількістю скелетних розгалужень, зайву висоту дерева, нестійкість і відвисання гілок.

Як впливає обрізка молодого плодового дерева на вступ його в плодоношення

Якщо вирізати тільки загущаючі і зростаючі в невдалому напрямку гілки і не застосовувати укорочення однорічного приросту, таким чином прискорюється настання плодоношення в порівнянні необрізаних деревами, але крона виходить майже настільки ж оголеною, нестійкою, а плодові гілочки слабкими і недовговічними, як і при відсутності будь-якої обрізки.

Як правильно обрізати дерева

Обрізання в поєднанні зі слабким і середнім подрізанням однорічного приросту затримує незначно (на 1-2 роки) тільки поява перших невеликих врожаїв, але не промислове плодоношення. Крона дерева при цьому виходить міцніше і краще складена, гілки більш стійкі, а плоди значно більші, ніж без обрізки.

При сильній обрізанні однорічного приросту, яке робиться щорічно, наступ промислового плодоношення може дуже сильно затриматися; врожайність дерева знижується, але плоди статють значно більшими. Крона дуже згущується, і доводиться витрачати багато праці на вирізку і ослаблення новоутворених зайвих сильних розгалужень.

Чи можна нанести обрізанням шкоду яблуні і знизити її врожайність

Щоб не завдати молодим деревам шкоди невмілим обрізанням, початківець садівник, поки не набуде достатнього досвіду, повинен дотримуватися правила: при підрізуванні добре зростаючих дерев не застосовувати сильну ступінь укорочення. Якщо у молодого, сильно зростаючого дерева яблуні без необхідності сильно укорочувати всі однорічні прирости, можна викликати значне загущення крони і затримати початок плодоношення дерева. У сортів, що дають основний урожай на кінцях довгих розгалужень, подібне сильне укорочення на початку плодоношення дуже знижує врожай плодів.

Сильне укорочення затримує початок і закінчення росту пагонів і тому знижує зимостійкість дерева.

Однак для виправлення окремих недоліків крон (наприклад, для усунення розвилки) і у молодих сильно зростаючих дерев виникає необхідність в сильному підрізанні окремих гілок; але навіть в цих випадках на інших гілках потрібно застосовувати по можливості більш слабку ступінь підрізування.

Сильне підрізування необхідне у молодих дерев зі слабкими приростами.

Чи треба щорічно підрізати на молодому дереві однорічні прирости. Як сильно їх слід вкорочувати

Однорічні прирости (пагони минулого року) підрізати краще щорічно або не рідше ніж через рік. При щорічному підрізанні (поєднується з вирізкою) простіше виростити незагущену, міцну, добре складену крону.

Підрізати прирости слід помірно. Сильне підрізування молодих дерев зазвичай не потрібна: вона викликає утворення зайвої кількості сильних скелетних розгалужень, в які вростають майже всі плодові гілочки. В цьому випадку в наступному році доводиться вирізати і сильно укорочувати велику кількість зайвих розгалужень, інакше крона дуже густішає, затримується початок промислового плодоношення, знижуються врожайність і зимостійкість.

Сильне обрізання дерев лише іноді може бути викликане необхідністю, наприклад, його слід застосовувати на окремих гілках, які потрібно послабити (конкуруючі з провідником або виділилися своєю силою в порівнянні з іншими).

Які однорічні прирости не потрібно вкорочувати на молодих деревах

Не вкорочують всі проміжні гілки довжиною менше 25 см, якщо вони не конкурують із скелетними (розташовані значно нижче). Не підрізають навіть сильні проміжні гілки, якщо вони ростуть горизонтально або поникли. Не потрібно вкорочувати і в тому випадку, якщо гілки шляхом відгинання і підв’язки наведені в горизонтальне або близьке до нього положення або зігнуті вниз верхівкою.

У цих випадках обрізання дерев затримує початок плодоношення цих гілок і знижує врожай на молодому дереві.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: