Названо напій, який знижує ризик інсульту

22.07.2022 19:07

Названо напій, який знижує ризик інсульту

У дослідженні, проведеному фахівцями з Університету Осаки в Суйті, виявили, що цей напій особливо корисний для запобігання небезпеці інсульту. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

Зазначимо, це захворювання небезпечне не тільки для літніх. Чверть усіх інсультів вражають людей віком до 65 років. Це, як правило, особи з підвищеним артеріальним тиском або високим рівнем холестерину.

Лікарі пояснюють, що коли артеріальний тиск досягає певного порога, підвищується ймовірність утворення тромбів, які можуть перешкоджати надходженню крові до мозку. З іншого боку, високий рівень холестерину сприяє утворенню бляшок в артеріях, які можуть відриватися і блокувати судини, що ведуть до мозку.

Таким чином, запобігання ризику інсульту зазвичай призводить до зниження ризику обох вищезгаданих станів.

Дослідження, учасниками якого стали японці, які пережили інсульт, показало: у тих, хто щодня випивав щонайменше сім чашок зеленого чаю, ризик смерті знижувався на 62% порівняно з людьми, які не вживали цей гарячий напій.

Фахівці вивчили дані понад 46 000 японців віком від 40 до 79 років. У вибірку увійшли люди, які перенесли серцевий напад чи інсульт, або ні те, ні інше.

Респонденти повинні були заповнити анкети про спосіб життя, історію хвороби та дієти, включаючи споживання чаю та кави.

Дослідники відзначили, що часте споживання зеленого чаю, як правило, корелює з великим споживанням риби, фруктів та соєвих бобів.

Автор дослідження доктор Хіроясу, професор японського Університету Осаки в Суйті, зазначив: “Важлива відмінність у тому, що в японській культурі зелений чай зазвичай готують, заварюючи на воді і без цукру. Найздоровіший спосіб приготування такого напою – без додавання непотрібної кількості цукру”.

Результати дослідження показують, що споживання зеленого чаю призводить до значного зниження систолічного артеріального тиску та загального холестерину ЛПНЩ.

Однак, японські вчені не виявили, які аспекти зеленого чаю дали такі результати.

У той же час, за даними Harvard Health (США), основними корисними для здоров’я речовинами, що містяться в чаї, є поліфеноли, особливо катехін та епікатехін.

Було висловлено припущення, що молекули катехінів у зеленому чаї допомагають запобігти судинним захворюванням, таким як інсульт, завдяки їхній антиоксидантній та протизапальній дії. Зазвичай вони можуть блокувати виникнення таких станів, як гіпертонія.

Читайте також: Викрито масштабну корупційну схему у Держпродспоживслужбі.

29

Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Adblock
detector