Освітлення для теплиць: світлодіодні лампи

Освітлення теплиць світлодіодними лампами

Останнім часом все більше дачників цікавляться питаннями освітлення теплиці світлодіодними лампами. У зв’язку з цим, на прилавках садівничих магазинів все частіше можна побачити led-лампи для теплиць.

Коштують вони набагато дорожче світильників інших видів. У зв’язку з цим виникає питання про їх переваги і про те, чи є в даному випадку сенс в переплати. Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся з нашої статті.

Переваги
освітлення теплиці
світлодіодними лампами

Полягають вони в позитивних властивостях самих приладів.

Перерахуємо ці якості:

  — споживання меншої кількості електроенергії в порівнянні з натрієвими лампами для теплиць;
  — відсутність нагріву;
  — наявність повного спектру світла;
  — великий термін служби — він становить до 50 тисяч годин;
  — можливість використання в якості досвітки;
  — невелика вага;
  — простота монтажу;
  — відсутність необхідності в постійному контролі;
  — висока енергоефективність;
  — відсутність небезпеки для навколишнього середовища — в цих лампах не міститься ртуті або будь-яких інших небезпечних хімічних речовин.

Світлодіоди в садівництві

Ще не так давно, результативне вирощування рослин в парникових умовах було дуже складною справою. Все змінилося тоді, коли з’явилися світлодіодні лампи для теплиці.

Заміна сонця

Вони дозволяють забезпечити повноцінну заміну сонячного освітлення. Причому це можна робити протягом усього життєвого циклу ваших посадок.

Вся справа в тому, що спектр led-панелей дуже схожий зі світлом сонця. Тому рослинами поглинається до 96% випромінювання, утвореного даними приладами. Окремий плюс полягає в тому, що тут, в процесі висвітлення не утворюється ніяких шкідливих хвиль.

Ну і головною перевагою освітлення теплиці світлодіодними лампами є те, що вони забезпечують рослинам найбільш потрібний для них світловий спектр. Він найкращим чином сприяє їх росту і розвитку.

В даний час вчені розробляють led-пристрої білого світіння. За задумом творців, такі вироби будуть здатні повністю замінити сонячне світло.

Окупність світлодіодних ламп

Серед широкого асортименту освітлювального тепличного обладнання, саме світлодіодні світильники є найбільш економічно ефективними. Коштують вони чимало. Але їх ціна досить швидко окупається.
Це пояснюється наступними причинами:

  — світлодіодні матриці, в порівнянні з іншими приладами аналогічної потужності, споживають на 80 відсотків менше електрики;
  — їх ресурс роботи у багато разів перевищує цей же показник у виробів інших видів;
  — вони досить стійкі до механічних впливів, які можуть мати місце в умовах теплиці, чого не скажеш про інші види освітлювальних приладів.

Серед усіх подібних пристроїв, найбільш активно використовуються комбіновані прилади. Їх особливість полягає в тому, що в корпусі розміщені кілька груп світлодіодів. І кожна з них забезпечує свій спектр світіння.

Зазвичай їх три — це синій, червоний і помаранчевий. Оптимальним є співвідношення 1: 8. Це означає, що на 1 синій елемент має припадати 8 червоних.

Порада! Для забезпечення найкращих аграрних результатів при освітленні теплиці світлодіодними лампами, ті чи інші спектри краще застосовувати окремо один від одного. Це дозволить створювати свій спектральний склад для кожної частини сходів.

Конкретизуючи вищесказане, зазначимо таке. Якщо ви віддасте перевагу використовувати синю або фіолетову частину спектру, що має довжину хвилі 450 — 460нм, то це вплине на фотосинтез. В результаті ви отримаєте міцні і в той же час компактні рослини з великою зеленою масою.

У свою чергу, помаранчевий і червоний спектр з довжиною хвилі 620 — 630нм здатний вплинути на процеси росту рослин. Освітлення рослин такими променями в результаті призведе до посиленого вироблення вуглеводів. Це дуже благотворно позначиться на формуванні плодових тіл.

У цьому полягають основні моменти використання такого світильника. Більш детальну інформацію вам повідомить додається до нього інструкція.

Вибираємо світлодіодну лампу для своєї теплиці

У продажу можна зустріти різні варіанти цих пристроїв.

Але всі вони мають три основні характеристики:

  — світловий спектр;
  — довжина хвилі;
  — кут освітлення.

Критерії під номерами один і два нами вже розглянуті. Третій з них є не менш важливим.

Для його правильного вибору потрібно орієнтуватися на площу, яку займає рослинами, їх кількість і особливості тих чи інших видів. Основними кутами є 60, 90 і 120 градусів.

Нахил освітлювача в 60º відмінно підходить для помідорів, огірків і перців. Вельми прийнятним він стане і для більшості квітучих рослин. В цілому ж пристрої з таким нахилом зазвичай встановлюють своїми руками в невеликих теплицях.

Для великих посівних обсягів буде потрібно кут в 90º. Він забезпечить більш збалансоване висвітлення. Що стосується нахилу в 120º, то його застосовують для вирощування зелені. Це може бути цибуля, кріп, петрушка і багато іншого.

Порада! Вибираючи світлодіодні лампи для теплиці, віддавайте перевагу товарам із середньої цінової категорії. Дешевші вироби навряд чи виявляться якісними. А переплачувати за більш дорогі лампи не завжди має сенс.

Робимо висновок

Світлодіодна лампа для теплиці має цілу низку переваг. У разі застосування в теплицях вона забезпечує рослинам наявність необхідного світлового спектру.

Найбільшою популярністю користуються комбіновані ліхтарі, що включають в себе кілька груп led-елементів. Вони дозволяють забезпечити підсвічування з різною довжиною світлових хвиль, реалізуючи тим самим конкретні завдання, що стоять перед садівником.

Тепер ви знаєте про освітлення теплиці світлодіодними лампами трохи більше. Які освітлювальні прилади ви використовуєте в своїй теплиці? Діліться досвідом у коментарях.

Количество просмотров: 35

Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Оставь комментарий! Нам важно твое мнение!