<

Правила утилізаціі автомобільних шин

Зимние шины Nokian

Всі наші автомобілі «взуті» автопокришками. Матеріал шини — це дуже складна за своїм складом автомобільна гума, що включає різні речовини (натуральний або синтетичний каучук, сірку, сажу, смоли та ін.) і корд (спеціальна тканина) або металокорд.

Наприклад, зимові шини Nokian https://rezina.ua/shiny/nokian/zima/ та ін. виготовляють з такого матеріалу як подвійних текстильний корд та спеціальних резинових сумішей, які утворють краще щеплення з асфальтом. Проте з часом навіть зимові автомбільні шини доведеться утилізувати.

Навіщо утилізувати
старі автомобільні шини

За даними екологів частка старих шин в смітті — на рівні 5%. При цьому період їх розкладання становить не менше 150 років і за цей час вони перетворюються не в самі «дружні» по відношенню до людей і навколишньої природи речовини.

Зимние шины Nokian

А найголовніше, очевидно, що за ці 150 років обсяг зданих в відходи старих шин помітно перевищить те, що може бути утилізовано пасивно, тільки самою природою. Тобто проблема активного сприяння їй при знищенні цієї складової сміття, виробленого нами, стоїть дуже гостро. Остаточно ж природа повинна бути «відсторонена» і утилізація старих шин повинна стати справою наших рук. «Я тебе породив, — я тебе і утилізую» — такий перефраз Н.В. Гоголя дуже точно підходить до опису того, що слід зробити.

Методи утилізації автомобільних шин і продукти переробки

Вони діляться на два види:

  — механічна переробка;

  — хімічна деструкція.

Перші — це подрібнення шин з використанням різного виду інструментів або без них (утилізація покришок вибухом) і отримання гумової крихти.

Другі — перетворення різними хімічними сполуками матеріалу в рідкі відходи, які можуть використовуватися як вторсировина або пально-мастильні матеріали.

Важливий момент — хімічні методи менш поширені через те, що самі по собі створюють більше, ніж механічні, екологічне навантаження і більш небезпечні.

Таким чином, основною продукцією виробництва з переробки використаних автомобільних покришок стала гумова крихта.

Що роблять з гумової крихти

Ну і своєрідною «нагородою» за те, що ми стали успішно вирішувати таку «брудну» проблему, знімати її з природи, стало те, що в результаті отримали чудовий напівфабрикат для виготовлення:

  — гумової плитки;

  — підлогових покриттів дитячих і спортивних майданчиків;

  — дорожнього покриття;

  — автомобільних деталей (бамперів, бризковиків, ручок тощо.);

  — фібробетону;

  — матеріалу закупорки стиків, що застосовується при ремонті мостів;

  — спортінвентарю (наприклад, набивки боксерських мішків і груш).

  — І, природно, виготовлення нових покришок ( «І повертається все на кола свої»).

Хто утилізує покришки

«Соціальне замовлення» на рішення проблеми призвів до того, що така робота стала швидко окуповуватися (за деякими даними — за 6 місяців). Прийом автомобільних шин налагодили фірми, що займаються їх зберіганням, автосервіси, шиномонтажі.

В Інтернеті можна легко знайти оголошення «прийом відпрацьованих покришок», «прийом шин на утилізацію», «прийом шин за гроші» і їх різні варіанти. При цьому часто не треба везти використані шини в пункт прийому автопокришок. За ними приїдуть і вивезуть.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: