<

Профілактика захворювань у каченят

Профілактика захворювань у каченят

Щоб каченята гарно зростали і не хворіли, необхідно їх не тільки правильно годувати, а й робити профілактику захворювань. Що і як треба робити, читаємо далі.

Профілактика захворювань у каченят

На 2-4 день життя каченятам додають в воду препарати для профілактики бактеріальних захворювань: Енрофлоксін До 10% (0,5 мл на 1 літр води) або Байтрил 10% (0,5 мл на 10 л води). На 5-9 день каченятам дають вітаміни для зміцнення імунітету, профілактики гіпо- та авітамінозу: Чіктонік (1-2 мл на 1 літр води), нутрія-Селен (на 2 л води — 1,5 грам), Тривит (в корм — 4 краплі на 1 кг). На 13-14 день проводять профілактику кокцидіозу: випаюють Толтракокс 2,5% (1 мл на літр води), Діклакос (2 мл на 1 літр води), або Ампроліум (0,7 мг на 1 літр води).

На другому місяці життя каченятам слід прогнати глистів (наприклад, піперазин 45% — 0,5-1 г на 1 кг маси тіла, випоюють двухкратно через добу), а також ще раз дати антибіотики, але вже з іншим чинним речовиною. В цілому антибіотики домашній птиці слід випоювати регулярно, раз на місяць.

Ветеренарна аптечка для каченят

Для підвищення імунітету каченят можна протягом першого тижня пропоювати птицю Анфлуроном (2 мл (одна ампула) на 1 л води на 20-40 голів). На третьому тижні життя випоювання повторюють.

Якщо вирощування каченят супроводжується проблемами — стресом, неправильним годуванням, коливанням температури, шкідливими контактами — слід випоїти птицю іммуномодулятором Катозалом (1-1,5 мл на 1 л води) раз на добу на 5-9, 15-17, 28-32 день життя, а також перед вакцинацією.

Також для стимуляції обміну речовин і отримання хороших приростів молодняку водоплавної птиці можна випоювати препарати йоду. До того ж, вони мають протизапальну та антимікробну дію. 1 мл 5% -го розчину йоду додають на 1 літр води і випоюють птиці протягом 2-3 діб. Можна скористатися препаратом Йодинол: його розчиняють в холодній кип’яченій воді безпосередньо перед випаюванням таким чином, щоб на одну голову доводилося по 0,2-0,3 мл. Випоюють раз на добу протягом 10-15 днів.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: