<

Що таке фітофтора і способи захисту томатів від неї

Обробка томатів від фітофтори

Що таке фітофтороз томатів? Досвідчені дачники-городники, які довго займаються сільським господарство і довгі роки вирощують помідори, знають цю небезпечну хворобу томату.

Уявімо собі страшну картину: на листках наших ретельно жаданих помідорів раптом з’являються буро-коричневі плями які стрімко збільшуються. Трохи пізніше листя починає буреть і відмирати, опадаючи. Заглянувши під уражені плямами листя ми бачимо білуватий наліт. У листя, які вже впали, такого нальоту, зазвичай, немає. Більш досвідчені городники відразу дізнаються характерні ознаки фітофторозу. Менш досвідчені — пошукавши інформацію в довідниках або інтернеті задаються питанням: «Як позбутися від фітофторозу на помідорах?»

Що таке фітофтора томатів

Почнемо з того, що фітофтороз пасльонових — дуже небезпечне захворювання рослин. Викликається воно грибом, який може вражати крім томатів ще картопля, перець, баклажани. Іноді цей гриб викликає серйозні захворювання навіть декоративних культур, таких, як хвойні.

Саджаючи будь-які види пасльонових, особливо томати або картопля, дуже важливо знати що це таке фітофтороз у томатів і як з ним боротися.

У томатів присутні дві форми фітофторозу: листова (характерні її риси ми дізналися вище) і стеблевая. Як правило спочатку можна спостерігати тільки стеблову форму, а після — змішану.

Стеблевая форма фітофторозу характеризується появою бурих плям на стеблах картоплі і томатів. Плями швидко розширюються, викликаючи відмирання частин рослини, які знаходяться вище. Пізніше фітофтора вражає вже плоди томатів, які буріють і розтріскуються.

Як боротися з фітофторою томатів

Отже, коли діагноз ясний, виникає питання «Як боротися?» Адже втрата врожаю дуже неприємна справа, особливо, у випадках, коли кущів посаджено багато.

Для початку потрібно знати, що для розвитку фітофтори необхідна висока вологість з краплями води на листках і низька температура. Як правило, хвороба стає видно на рослинах через 3-11 днів після холодних дощів або різких нічних похолодань з росою. Такий проміжок часу зумовлений періодом від проростання суперечка до того як з’являться перші ознаки на листках томатів. Тому, краще всього обробити рослини відразу після дощу або нічного похолодання, не чекаючи появи плям на листках.

Обробка томатів від фітофтори

Препарати від фітофторозу діляться на:

    — контактні
    — системні

Найбільш давно відомими препаратами проти фітофторозу в арсеналі городників є препарати містять мідь: бордосская і бургундська суміш, хлорокис міді (МЕДЯ Екстра), Мідний купорос, препарати Чемпіон і Гарт. Ці препарати потрапляючи на рослини, вбивають грибницю і суперечки, не дають розвиватися збудника фітофторозу. Незручність даних препаратів, незважаючи на їх дешевизну полягає в тому, що вони легко змиваються і діють тільки контактно, по поверхні обробленого листа.

Тому, обробку томатів від фітофтори доводиться повторювати кожні 7-10 днів, а в разі сильного дощу, і того частіше. Так як кожен сильний дощ буде змивати плівку захисту на листках.

Більш зручні препарати нового покоління які володіють системним дією всмоктуючись безпосередньо в рослину. Це: Ридоміл Голд, Фундазол, Інфініто, Ревус Топ, Квадріс, Консенто. Як правило, захисної дії таких системних препаратів вистачає на 14-20 днів.

Потрібно враховувати що фітофтора легко пристосовується до різних речовин які використовуються для боротьби з нею. Тому чергування препаратів допоможе вберегти ваш урожай з більшою ймовірністю. Особливо якщо чергувати контактні (препарати міді) і системні.

Обробляючи томати від фітофторозу, потрібно пам’ятати, що містить мідь препарати можна застосовувати не менше, ніж за 30 днів до збору врожаю, як і більшість системних інсектицидів. Збирати червоні плоди через 5-7 днів можна після обробок препаратами Квадріс і Ревус Топ, з найменшим строком очікування.

У період дозрівання томатів і збору врожаю, у прихильників органічного землеробства, також постає питання чим обприскувати томати від фітофторозу? І на це є свої хитрощі — біологічні препарати та народні засоби.

З біологічних засобів можна скористатися такими препаратами як Фітоспорін, Фітодоктор, Тріходермін, Мікосан. Відмінний варіант з високою ефективністю — препарат Мікохелп, що поєднує в собі кілька видів мікроорганізмів. Зрозуміло, біологічні препарати також бажано чергувати.

Профілактика фітофторозу томатів

Уберегти помідори від фітофторозу набагато простіше, ніж їх рятувати. У цьому допоможе правильна обробка грунту і профілактичні обприскування до появи захворювання.

Борючись з цим захворюванням важливо правильно і вчасно провести обробку грунту. Здорова грунтова мікрофлора досить швидко знищує гриб-збудник фітофторозу.

Вкрай бажано проводити регулярні обприскування грунту і протягом вегетації. Мінералізуя рослинні залишки, корисні мікроорганізми, крім того, роблять поживні речовини грунту більш доступними для рослин.

Насіння перцю і томатів перед посівом протруюють в розчині фунгіцидів-протруйників, таких, як Максим і Свитч. Можна використовувати, також, розчини біопрепаратів, таких, як Байкал, Тріходермін, Фітоспорін.

Другий важливий момент — формування кущів. Кущі томатів повинні добре провітрюватися і швидко просихати після дощу. За відсутності крапельної води на листках ураження фітофторозом не відбудеться! Для цього їх обрізають і формують в 1-2 стебла, видаляють нижнє листя.

Поливати томати бажано тільки теплою водою і під корінь, уникаючи попадання вологи на листя.

Маленький відступ. Сьогодні без Інтернету нікуди і дуже важливо обрати постачальника якісних послуг за доступною ціною. Хочу порекомендуати http://inet-kyivstar.com.ua/domashniy-internet-zaporozhe/, велика швидкість за доступною ціною, те що треба для роботи в Інтернеті.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: