Стимулятори росту рослин: класифікація та поради

Застосування стимуляторів допомагає садівникам отримувати міцні здорові сходи, які пізніше трансформуються в мало сприйнятливі до хвороб рослини. Крім цього, обробка стимулюючими речовинами сприяє появі практично одночасних сходів, які і розвиватися будуть більш рівномірно: особливо не випереджаючи і не відстаючи один від одного.

Вибір засобу багато в чому залежить від групи рослин, чиї насіння планується обробляти. Давайте розбиратися разом.

Найвідоміші стимулятори росту

Виробники пропонують великий вибір різноманітних засобів, але саме нижче перераховані є найбільш затребуваними.

    · Гумат +7 йод. Його основу складають кислоти гумінових ряду, що застосовуються у вигляді добрив. Але вони успішно виступають і в ролі речовини для обробки насіння. Норма витрати: один грам кошти на один літр води. Тривалість замочування — 14 … 24 години (залежить від різновиду культури).
    · Рибав-екстра. Входить до числа природних регуляторів росту, активізує формування міцної кореневої системи. До складу препарату входить відразу кілька біологічно активних речовин, що значно підвищує його силу. Норма витрати: три краплі на літр води (незалежно від культури). Тривалість замочування: 30 хвилин (використовувати перед посадкою).
    · Фітозонт. Відноситься до групи універсальних регуляторів росту. Активними компонентами виступаю L-аланін і L-глутамінова кислота. Норма витрати: три краплі на літр води. Тривалість замочування: 30 хвилин до висіву. Рекомендований для наступних культур: помідори, буряк, огірки, капуста, цибуля-чорнушка, горох.
    · Епін-Екстра. Основу біопрепарату становить фітогормони епибрассинолид. Норма витрати залежить від типу культури: овочеві — 5 крапель на 100 мл теплої води, квіткові — 4 краплі на 100 мл. Тривалість замочування: повну добу.
    · Циркон. Засіб належить до групи природних регуляторів росту, стимулює процес утворення кореневої системи. Норма витрати: овочі — дві краплі на 100 мл теплої води, квіти — чотири краплі на 100 мл води. Тривалість замочування: 8 годин. Покращує схожість пошкоджених і насіння з простроченим терміном придатності.
    · Екогель. Препарат є активатором утворення кореневої системи, а також підвищує стійкість до захворювань і підвищує показники врожайності. Норма витрати: 25 мл на 1 літр води. Тривалість замочування: 4 години.
    · Амінозол. Засіб являє собою органічне добриво з високим вмістом азоту і всіма необхідними рослинам амінокислотами. Стимулює ріст рослини, покращує розвиток кореневої системи, допомагає рослині відновлюватися після стресів. Норма витрати: 5 мл на ½ літра води. Тривалість замочування: 12-24 години.

 
Стимулятори природного походження

Серед стимуляторів росту природного походження варто виділити наступні:

    · Алое (сік). Засіб можна отримати, вичавивши сік з листочка алое. Добре допомагає при пророщування виноградних кісточок. Тривалість замочування: 24 години.
    · Бурштинова кислота. Потужний регулятор росту. Крім того, допомагає рослинам адаптуватися в складних стресових ситуаціях, а також скорочує терміни настання цвітіння і збільшує урожай. Для замочування посадкового матеріалу використовується засіб «ЯнтарИн». Необхідно приготувати склад: 40 мл рідини потрібно розмішати в 1 літрі води. Тривалість замочування: чи не більше 24 годин. Перед посадкою насіння потрібно просушити.
    · Молода кропива. З рослини готується настій, який використовується в якості стимулятора утворення коренів. Потрібно розім’яти частини рослини, залити теплою водою і залишити настоюватися на 2 тижні.
    · Дріжджі. В 1 літрі теплої води необхідно розчинити 100 грам сухого продукту.
    · Мед бджолиний. У 200 мл води розмішати 1 чайну ложку.

Ці засоби стануть непоганою альтернативою професійним препаратів.

Засоби для знезараження насіння і грунту

Засоби для знезараження насіння і грунтуНасіннєвий матеріал, який нам пропонує виробник, проходить через процедуру знезараження. Але насіння, зібрані самостійно, здатні виявитися носіями захворювання. Щоб убезпечити посадки, рекомендується застосовувати засоби з захисними властивостями:

    · Максим. Препарат необхідно розвести відповідно до прикладеної інструкцією. Тривалість замочування: 30-120 хвилин. Це залежить від насіннєвого матеріалу.
    · Бактофіт. Засіб, біологічного походження. Чинний компонент — Bacillus subtilis. Рекомендовано для обробки насіння огірків з метою захисту від різних типів кореневих гнилей. Норма витрати: 2 грами на 1 літр води. Тривалість замочування: 3-6 годин. Перед початком висадки насіння просушують до стану сипучості.
    · Вітарос. Засіб використовується для захисту квітів від різних типів гнилі. Також застосовується для протруювання лука і насіння квітів. Норма витрати: 2 мл на літр води. Тривалість замочування: 2 години.
    · Марганцівка. Необхідно приготувати 1% розчин. Тривалість замочування: 20 хвилин.
    · Зола деревна. Норма витрати: 2 столових ложки розмішати в літрі підігрітої води. Тривалість замочування: морква, цибуля — 6 годин, насіння інших рослин — 3 години.
    · Сода питна. Норма витрати: на 200 мл теплої води береться 1 грам продукту. Тривалість замочування: 24 години.
    · Перекис водню. Використовується для знезараження насіння глоду і шипшини. Тривалість замочування: не більше ніж 10 хвилин в 3% розчині.
    · Настій кори верби. В її складі міститься велика кількість саліцилової кислоти, яка має здатність знищувати хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Для приготування складу необхідно заготовити кору з молодих гілок, залити її окропом і залишити настоюватися на 24 години. Тривалість замочування: доба.

Загальні правила застосування професійних препаратів

Інструкції та поради читайте обов'язково Щоб не завдати посадкового матеріалу шкоди, необхідно дотримуватися таких правил:

    · Строго дотримуватися прикладені до препарату інструкції виробника;
    · Обробку насіння проводити строго перед посадкою;
    · Приготовані розчини зберіганню не підлягають — вони повинні бути використані за призначенням відразу.

Перед зануренням до складу, насіння можна загортати в марлю.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: