В Україні подорожчали овочі та хліб

15.05.2022 18:35

В Україні подорожчали овочі та хліб

Причиною подорожчання називають порушення ланцюгів поставок, а також тимчасову окупацію окремих територій. За рік в Україні інфляція зросла до 16%, що спровокувало і зростання цін на продукти харчування. Найбільше цінники піднялися на хліб і овочі. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Повідомляє znaj.ua, пише  agronews.ua.

За рік найбільше в ціні додали овочі – подорожчали на 67%. У той же час в лідерах хліб і хлібопродукти, які виросли в ціні на 26%. Однак на ринку фіксується і зниження цін. Наприклад, яйця подешевшали на 25%.

Відзначається, що підвищення вартості овочів, зокрема моркви, цибулі, огірків, помідорів, кабачків і баклажанів відбулося в результаті порушення ланцюгів поставок через російське вторгнення.

Також свою роль зіграло підвищення вартості енергоносіїв і тимчасова окупація територій на півдні країни. Саме цей регіон спеціалізується на вирощуванні овочів.

Крім того, відзначається прискорення зростання цін на фрукти, зокрема на банани і цитрусові. Це пов’язано із зупинкою імпорту через порти, які заблокувала Росія.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.

Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Adblock
detector