Ваш собака перестав їсти — коли треба бити на сполох

У собаки не має апетиту

Відсутність апетиту у собаки — проблема, з якою часто стикаються власники чотирилапих друзів. Викликати таку поведінку може серйозна хвороба, ознак якої на перший погляд і немає.

Але в той же час вихованець може не їсти з більш тривіальних причин, через які не слід турбуватися. Адже у кожного бувають періоди «лікувального голодування». І тварини — не вийняток. Як визначити: перед нами серйозний привід для занепокоєння або ж звичайна ситуація? Розглянемо причини, за якими у собаки може бути поганий апетит, і що робити в такому випадку.

Чому собака відмовляється від їжі

Якщо ви помітили поганий апетит у собаки, перше, що потрібно зробити, це з’ясувати причину. Вона може бути як нешкідливою — тоді проблема усувається сама собою, так і досить серйозною, коли без втручання фахівців вирішити ситуацію неможливо.

Втрата апетиту у собаки не завжди пов’язана з її хворобою. Природні причини такі:

    Спека. Якщо температура на вулиці понад 30 градусів, то це вже може стати причиною короткочасної відсутності у собаки апетиту.
    Тічка. Часто тварина відмовляється від їжі в період статевої охоти. Коли він закінчується, вихованець повертається в звичний режим харчування.
    Вітаміни. Якщо тварина отримує додатково вітаміни і мінерали, воно може насичуватися поживними речовинами і відмовлятися від звичайної їжі.
    Особливості породи. Деякі тварини можуть відмовлятися від їжі просто так. Найчастіше це роблять представники великих порід.
    Прорізвання зубів. В цей час щенята часто почувають себе недобре і намагаються не їсти, так як відчуття можуть бути досить болючими. Проблема зникає сама собою після формування зубів.

Крім того, втрата апетиту у собаки може бути пов’язана зі стресом. Викликати таку проблему може недавній переїзд, поява нового вихованця в сім’ї, зміна корму. Ці ситуації природні, від власника не потрібно лікування вихованця, візиту до ветклініки. Як краще викликати апетит у собаки в такому випадку? Можна спробувати дати їй якісь ласощі. Після усунення причини, апетит до вихованця зазвичай повертається.

Якщо у собаки сухий ніс, млявість, вона не їсть вже 3-4 дня, то вже є причини для хвилювання. Власник повинен зробити наступне:

    — Насамперед необхідно перевірити їжу вихованця на свіжість. Виключити продукти, які викликають сумнів, в тому числі і те, що давали тварині вперше — можливо, йому просто щось припало до смаку.

    — Поспостерігати за вихованцем. Якщо на тлі того, що у собаки пропав апетит, у неї ще з’являється апатія, млявість, то це ознаки хвороби. Також може бути у собаки сухий ніс, що теж є показником проблеми.

    — Необхідно оглянути ротову порожнину, чи немає там запалення, проблем із зубами.

    — Перевірити вуха тварини — захворювання, що розвиваються в органах слуху, можуть викликати біль при пережовуванні їжі.

    — Собаці, у якій сухий ніс і немає апетиту, потрібно виміряти температуру. Нормальні показники повинні бути такими: дрібні породи — 38,6-39,3 (цуценята), 38,5-39 (дорослі особини); середні — 38,3-39,1 і 37,5-39; великі
    — 38,3-39,1 і 37,4-38,3. Температура може незначно піднятися в умовах спеки, при стресі або після інтенсивної рухової активності.

    — Вихованця потрібно оглянути на наявність завороту кишок. Це робиться в такий спосіб: вихованця кладуть на бік і обмацують живіт. Якщо собака веде себе дратівливо, це може говорити про наявність проблеми. Потрібно терміново звернутися за допомогою до ветеринара.

Що робити, якщо млявість, занепокоєння або інші ознаки хвороби не виявлено, але у собаки, як і раніше поганий апетит? Потрібно обов’язково відвідати ветеринарну клініку.

Коли потрібна допомога ветеринара? Власник обов’язково повинен негайно показати вихованця ветеринара, якщо крім відмови від їжі, у тварини є блювота, температура, млявість, неспокій, він проявляє тривожність або агресію.

Фактори, що впливають на апетит собаки

Є ще ряд причин, чому у собаки може бути поганий апетит.

    — Стрес і депресія
    — Глисти
    — Нова і незвична їжа
    — Проблеми з зубами
    — Хвороби шлунка і кишечника
    — Побічні дії ліків
    — Проведення вакцинації

При з’ясуванні причин потрібно також враховувати перераховані вище фактори. Якщо тварина піддавалася лікуванню, їй робили щеплення або призначали будь-які препарати, потрібно оповістити про це ветеринара, який проводить огляд.

Особливості діагностики в клініці

Ветеринар спільно з власником повинен з’ясувати, чому у собаки немає апетиту. Для цього потрібно дізнатися, якиою їжею годували вихованця, чи не було в раціоні чогось незвичайного, чи не хворіла тварина до цього і чи не давали їй будь-які препарати. Від власника потрібна дуже докладна інформація. Це допоможе виключити видимі причини відсутності апетиту. Коли вони виключені, лікар повинен обстежити вихованця на наявність захворювання. Для цього проводять аналіз сечі і крові, дослідження на гормони, рентген для виключення пухлини, УЗД, тести на паразитів.

Після цього доктор робить висновок і в разі необхідності призначає лікування. Також він може прописати, що давати собаці для поліпшення апетиту.

Здорова собака відмовляється від їжі

Часто бувають випадки, коли хвороби виключені, але вихованець все одно не підходить до миски. Що робити в такому випадку і як підняти апетит у собаки? Допоможуть наступні рекомендації:

    — Не варто балувати домашнього улюбленця перекушуваннями, не можна давати смакоту зі свого столу. Адже це не секрет, що більшість вихованців віддадуть перевагу шматочку м’яса ніж своєму корму.

    — Якщо вихованець не доїдає порцію, робити її менше і прибирати миску з недоїденими залишками.

    — Не давати тварині великі порції.

    — Більше грати з собакою і гуляти на вулиці — рухова активність може підвищити апетит у собаки.

Крім того, собаці можна давати спеціальні препарати для підвищення апетиту. Вони продаються в ветаптеках. Бажано, перш ніж що-небудь купувати, проконсультуватися з ветеринаром.

Профілактика втрати апетиту у собаки

Ось кілька основних порад, як поліпшити апетит у собаки

Перше і головне правило: тварину потрібно годувати щодня в один і той же час. Вихованець повинен звикнути до такого режиму. І під час прийому їжі у неї повинен прокидатися апетит. Якщо тварина дуже енергійна і відволікається від їжі, її потрібно залишити одну в кухні, а через деякий час, наприклад, 20 хвилин, прийти і заховати миску з їжею. З часом вихованець зрозуміє, що потрібно доїдати все, коли йому дають таку можливість.

Також серед способів, як можна підвищити у собаки апетит, виділяють наступний: потрібно зробити її корм більш смачним. Це можна зробити за допомогою спеціальних соусів або розбавляючи сухий корм консервованим.

Якщо у собаки пропав апетит, можна спробувати використовувати інший корм. Наприклад, замінити сухий консервованим, або змінити марку. Це слід робити поступово: додаючи нову їжу в старий корм. Різка зміна харчування може спричинити за собою проблеми з травним трактом.

Причин, чому пропав апетит у собаки, може бути безліч. Серед них є як несерйозні: наприклад, переїдання, тічка, ріст зубів; так і досить серйозні: заворот кишок, хвороби шлунково-кишкового тракту, запалення ротової порожнини. Що робити власнику, залежить від того, чому ж у собаки немає апетиту. У ряді випадку нічого робити не треба, а проблема усунеться сама протягом 1-2 днів. Але в той же час власнику потрібно бути уважним і стежити за настроєм, поведінкою і здоров’ям вихованця.

Так, якщо у собаки немає апетиту і з’явилася млявість, апатичність, її слід показати ветеринару. Затягувати з візитом не варто. І якщо вихованець більше 2-х днів не підходить до миски, краще відвезти його до лікарні. Жартувати з цим не можна, так як деякі хвороби можуть привести до летального результату.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: