Види захиститу рослин від шкідників та хвороб

Як захистити рослини від шкідників та хвороб

Багато різних хвороб і шкідників городніх культур присутні на садовій ділянці, дачі або фермі. Практично неможливо їх усунути, але обмежити шкоду від них цілком під силу старанному городники.

Хвороби овочевих культур можуть виникнути через різні причини: поразкою рослин вірусами, бактеріями, грибами, істотними агротехнічними помилками, недостатнім або незбалансованим харчуванням рослин, поганими погодними умовами (посуха, спека, заморозки і т.д.).

Багато шкідники і збудники захворювань знищують рослини настільки швидко, що протистояти їм без біологічних препаратів і хімікатів практично неможливо. Захист рослин — єдиний вихід в даній ситуації. Які ж є види захиститу рослин від шкідників та хвороб, давайте дізнаємось.

Хімічні препарати від шкідників

Хімічні препарати є ефективним способом боротьби зі шкідниками рослин, але має ряд істотних недоліків — більшість з них отруйні для людини, а також для корисних комах. Тому при застосуванні хімічних препаратів потрібно чітко дотримуватися правил їх використання. Такі правила обов’язково повинні бути вказані виробником на упаковці.

На додаток до цього, необхідно звернути увагу, що всі хімічні препарати не гарантують Вам повне знищення хвороб або шкідників на рослинах. Збудники хвороб і шкідники мають властивість звикати до хімічних препаратів, тому слід застосовувати хімікати не більше двох разів поспіль. Наступні обробки найкраще робити іншими хімічними препаратами. Такі обробки потрібно проводити своєчасно, а з метою профілактики — їх слід проводити до того, як хвороба розвинеться або шкідник розмножитися до критичного рівня.

Біологічні препарати для захисту

З метою захисту овочевих культур від хвороб і шкідників рекомендують також застосовувати мікробіологічні препарати виготовлені на основі вірусів, грибів, бактерій та інших мікроорганізмів. Вони мають тривалий, зі згубною дією на потомство шкідників, але, якщо дотримуватися рекомендованих доз, такі препарати нешкідливі для людини, бджіл, рослин та інших корисних організмів. Також, біологічні препарати можна застосовувати незалежно від фаз вегетації рослин і строків збирання врожаю. При використанні біологічних препаратів потрібно брати до уваги, що їх ефективність залежить від вологості і температури повітря і грунту, так як самі біопрепарати складаються з грибів і бактерій. Вони найкраще себе проявляють при температурі повітря від +20 .. + 22С і відносній вологості 80-100%.

Народні засоби боротьби зі шкудниками

Народні засоби — це свіжі відвари і настої (препарати з рослинної сировини), які в багатьох випадках не поступаються хімічним препаратам по їх ефективності при боротьбі з хворобами і шкідниками овочевих культур. Під впливом сонця, повітря і вологи вони розкладаються в грунті на безпечні елементи і не забруднюють навколишнє середовище. Найбільша ефективність таких обробок досягається при застосуванні рослинної сировини в день збору. Оприскування настоями і відварами найефективніше робити ввечері, в день приготування, з інтервалом 7 днів. Якщо обробка проходить на відкритому повітрі, тоді слід її робити в безвітряну погоду.

Комахи-ентомофаги — природній ворог шкідників

У боротьбі зі шкідниками городніх рослин вірними союзниками городника є їх природні вороги — комахи-ентомофаги. Наприклад, личинка мухи-журчалки за період свого розвитку знищує до 200 особин попелиць, а сонечко знищує за один день до 50 особин попелиць. Личинки златоглазки звичайної, галиці афідімізи і мухи сірфіди знищують павутинних кліщів і попелиць. Привертають їх квітучі рослини з родин складно квіткових і зонтичних — кріп, селера, петрушка та інші.

Так, перед початком кожного нового сезону ми замислюємося не тільки про те, що та як будемо садити, а і як захистити рослини від шкідників та хвороб. В кожного свох методи, от в моїй сім’ї використовують тільки безпечні препарати, ніколи ніякої хімії. Звісно, не завжди вдається врятувати рослини, але ми е боїмося їсти і продавати свою продукцію людям. Що ви використовуєте для боротьби зі шкідниками?

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Selxozinfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: