<

Вплив сонячної електростанції на живі організми

Доступна для споживання енергія завжди була необхідна для задоволення багатьох потреб людини, поліпшення умов і збільшення тривалості її життя. Але така складова має не лише переваги, адже енергетика — це один з осередків несприятливого впливу на людину і навколишнє середовище.

Зазвичай звичні методи добутку енергії негативно відбивались на всьому. Це викиди газів, споживання необхідного людям кисню, вологи, твердих частинок, зміна ландшафту, споживання викопних палив, викиди токсичних речовин.

Сонячна енергія має характеристику поширення в просторі. За даними вчених вона йде, як електромагнітні хвилі (світлова і теплова енергії). Для організмів важливими є довжина хвилі, його інтенсивність і тривалість впливу.

Вплив сонячної електростанції на живі організми

Сонячні електростанції на даний час є об’єктами, які не достатньо вивчені, тому заяви про їх повну екологічну чистоту не є повністю достовірними. Єдине, що можна казати більш-менш впевнено, це те, що до майже чистої, нешкідливої відносять кінцеву стадію, коли СЕС вже в експлуатації.

Якщо визначати вплив сонячних електростанцій на будь-які живі форми, то можна зазначити, те що, наприклад, сонячні концентратори можуть на територіях, якщо вони займають багато площі, давати великі затінення. А це в свою чергу, може призвести до значних змін ґрунтових умов, впливу на рослинність та інше. Крім тіней, загрозу живому дає і нагрівання повітря, яке буде мати місце коли сонячне випромінювання проходе через панелі, на яких є дзеркальні відбивачі. Такий тепловий режим змінює баланс, вологість, напрямок вітру. У випадку, коли у СЕС використовуються низько киплячі рідини існує ризик їх витоку. Частіше це може бути при тривалій експлуатації, тому ризик забруднення води теж не виключений. Особливу небезпеку становлять рідини, у склад яких входять високотоксичні хімічні сполучення.

Несприятливий вплив СЕС на середовище може бути у випадках, коли земельні площі можуть відчувати деградацію, при витоці робочих рідин, коли можливий перегрів системи та змінюється тепловий режим, при затемненні великих територій. Крім цього великі космічні СЕС також впливають на світовий клімат, створюють перешкоди для різного виду зв’язку.

Але ж не дивлячись на деякі недоліки, саме сонячна енергія і сонячні панелі несуть в собі мінімальну шкоду для середовища. Електрика, яка отримана при застосуванні сонячних батарей, не шкодить повітряним масам. Її вплив не зачіпає ні поверхневі, ні підземні води, не веде до втрат природних ресурсів і не несе негативного впливу на тваринний світ, тим паче на здорове існування людей.

Виробництво сонячної енергії не потребує різних видів палива, для нього не потрібне транспортування.

Отже стає зрозумілим, що шкода від сонячної електростанції на рівні мінімуму. Проведені аналітичні досліди показують, що на протязі всього використання сонячної панелі, викиди в атмосферу зовсім малі.

Як висновок можна зазначити, що функціонування СЕС не буде нести ризик та шкоду середовищу та людям.


Вернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
СельхозInfo
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: