Як правильно обрати і посадити насіння гібридів кукурудзи

Всі основні види кукурудзи диференціюються за призначенням — для виготовлення круп, консервації, на корм тваринам і т.д. Кожен вид ділиться на безліч сортів з різними властивостями, за якими господарство і підбирає для себе оптимально відповідні насіння. Для вирощування продукту високої якості і великого показника врожайності слід купити насіння кукурудзи F1, тобто першого покоління.

Фактори, на які звертають увагу при виборі насіння:

    • стиглість;

    • стійкість до посухи;

    • імунітет до хвороб і шкідників;

    • ступінь влагоотдачи;

    • інтенсивність врожайності і т.д.

Особливу увагу слід приділити спроможності злаку виростати в потрібній широті. Сучасна селекція вивела сорти, здатні багато плодоносити навіть в холодних регіонах нашої країни.

Як же вибрати насіння кукурудзи

Якщо ви збираєтеся задіяти вже вирощену кукурудзу на зерно, для цього підійдуть кукурудза насіння сорту першого, другого або третього терміну репродукції, адже кращі посівні якості притаманні саме їм.

Найкращі показники якості належать гібридам кукурудзи http://seed-ua.com/ru/product-category/gibridy-kukuruzy/. За продуктивністю вони не входять ні в яке порівняння з сортовими. Найкращими вважаються гібриди першого покоління, адже у них більше, ніж у інших проявляється гетерозисний ефект (збільшення врожайності, стійкості до заморозків і продуктивності). Друге покоління володіє менш значними показниками у всіх аспектах. Його в основному застосовують для силосних цілей.

Також при виборі насіння кукурудзи слід приділити увагу групі стиглості. Середньостиглі сорти дозволяють отримати найкращий результат виходячи з клімату нашої країни.

Чималу роль відіграє вологовіддача. Підвищена вологовіддача зерна сприяє гарному врожаю, адже після досягнення зрілості насіння підсихають швидше. Варто серйозно поставитися і до таких показників, як стійкість до посухи, шкідників, хвороб, вилягання.

Де ж краще купувати насіння кукурудзи

Якщо у ваших планах покупка гібридів, то найкращий варіант — покупка від виробника. Так ви зможете убезпечити себе від підробки. Однією з кращих компаній світу вважається Лімарген. У представника http://seed-ua.com/ua/ ви зможете знайти насіння відмінної якості за доступними цінами.

В умовах клімату нашої країни найбільш успішно себе зарекомендували насіння середньої стиглості зерна. Важливо пам’ятати, що вибір вами насіння кукурудзи за цим показником безпосередньо залежить від клімату в місці посадки. Коли ви остаточно визначилися з вибором гібрида, потрібно уважно вивчити його характеристики і рекомендації вирощування і дотримуватися їх.

Особливу увагу варто приділити такій характеристиці сорту, як інтенсивність врожайності, чим більше показник, тим більше врожаю при правильному вирощуванні ви отримаєте. Але пам’ятайте, що дуже важливо слідувати вказівкам по вирощуванню, при правильному виконанні яких урожай може вас приємно здивувати. Якщо ж не дотримуватися норми, урожай може бути набагато гірше, ніж ви очікували.

Особливості посадки насіння гібридів кукурудзи

На першому етапі зростання злаку, коли його зріст не перевищує 5-6 листків, він дуже вразливий до появи бур’янів, які витісняють молоді сходи. Боротьба з бур’янами стоїть на першому місці в вирощуванні «цариці полів», для цього добре підходять агротехнічні та хімічні методи. Особливо великої шкоди кукурудзі завдають зарості амброзії, ефективно боротися з якою можна тільки за допомогою хімікатів.

Оранка, боронування, міжрядний культивація допомагають знизити кількість бур’янів, але якщо на полі є зарості багаторічних культур — пирію, свінороем, осотів та інших, то такі методи боротьби тільки допоможуть їм розростися і розмножитися. Ножі сільгоспзнарядь дроблять коріння бур’янів, перетворюючи один кущ в безліч розростаючихся кущиків.

Друга важлива умова вирощування кукурудзи — своєчасний посів. Насіння гібридів кукурудзи оптимально сіяти після того, як температура землі піднялася до +10 градусів, за умови, що цвітіння випаде нема на спеку. Для висадки злаку переорювати землю не обов’язково, це лише незначно підвищить врожайність, а при виборі хімічного способу боротьби з бур’яном цей захід і зовсім зайвий. Важливо витримувати густоту сіяння, рекомендовану для обраного гібрида.

Вирощуючи кукурудзу, необхідно вчасно підгодовувати паростки відповідними добривами. Злак добре сприймає мікроелементи, якими обробляють насіння перед посівом. У період вегетації паростки обробляють некореневим підкірці. Правильне підживлення здатне збільшити врожайність до 20%.

Количество просмотров: 10

Делитесь с друзьями информациейВернуться на ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ сайта.