Засоби захисту рослин. Навіщо протруювати насіння?

Засоби захисту рослин

Захистити культурну рослину від різноманітних негативних чинників, які загрожують її розвитку, — це практично те саме, що забезпечити її високу урожайність.

Адже, як відомо, смітні рослини, шкідливі жуки і комахи, кліщі, грибкові і вірусні захворювання несуть у собі велику небезпеку для самого існування культури.

Взагалі, засоби захисту рослин використовувались ще в античні часи, просто на той момент вони мали іншу форму та володіли значно нижчою ефективністю, ніж сучасні.

Дієві, надійні, якісні та ефективні – так коротко можна охарактеризувати найбільш популярні сьогодні хімічні препарати, що захищають культури. Вони мають загальну назву пестициди та розділяються за напрямком впливу. Існують гербіциди, фунгіциди, інсектициди, акарициди, протруйники та багато інших, менш розповсюджених різновидів.

Що таке протруйники?

Вказана група пестицидів відноситься до відносно нових розробок. Протруйники застосовуються для того, щоб захистити посадковий матеріал – насіння і зерно, від різноманітних грибкових захворювань, які містяться як ззовні, так і всередині майбутньої рослини. Окрім того, деякі з них, також мають на меті захист культур від шкідливих комах та личинок, що є у ґрунті.

Насіння культури – це джерело її генетичної сили, це її майбутнє. І якщо таке насіння являється носієм патогенного грибу, розгледіти який ззовні неможливо, то під загрозою опиняється увесь майбутній урожай. А ще, звісно, рентабельність сільськогосподарського виробничого процесу.

Тобто, такі засоби захисту рослин як протруйники мають на меті створити бар’єр між негативним впливом спор грибів та насінням. До речі, також існують вказані препарати профілактичного характеру.

Переваги використання цієї групи пестицидів

За підрахунками спеціалістів, протруєння посадкового матеріалу допомагає уникнути на 50% зараження грибами та сприяє збільшенню урожайності від 10 до 30% (в залежності від виду сільгоспкультур). Отже, окрім вищеназваного, якими ще плюсами володіють

Оставь комментарий! Нам важно твое мнение!